Poznań pomaga poszkodowanym w wybuchu w kamienicy


Jak podkreślił Jacek Jaśkowiak, pomoc także musi być udzielana z głową. Choć tej nigdy za wiele, ważne, by poszkodowani zostali zaopatrzeni w rzeczy, których naprawdę potrzebują. Listę takich przedmiotów na bieżąco aktualizują pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Na ten moment znajdują się na niej środki czystości, artykuły higieniczne oraz kosmetyki. W szczególności są to: żele pod prysznic, szampony, pasty do zębów – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, kremy do golenia, środki do prania i płukania tkanin.

– Ofiary tragedii zwracały mi również uwagę, że w zniszczonych mieszkaniach pozostawili wiele cennych przedmiotów o wartości osobistej. To albumy ze zdjęciami, dokumenty czy pamiątki po przodkach, których nie można kupić. Będziemy starali się pomóc im w odzyskaniu tych rzeczy. Oczywiście takie działania zostaną podjęte wtedy, gdy wejście do budynku będzie już bezpieczne – podkreśla Jacek Jaśkowiak.

Miasto pomaga też mieszkańcom kamienicy w wyrobieniu nowych dokumentów. Bezpłatną pomoc w kwestiach formalno-prawnych zaoferowała też Okręgowa Rada Adwokacka.

Pozostaje też kwestia lokali zastępczych. Kamienica, w której doszło do wybuchu była własnością prywatną, którą zarządza 8 współwłaścicieli. Na nich właśnie spoczywa obowiązek zapewnienia zastępczych mieszkań. Miasto Poznań zdaje sobie jednak sprawę z ewentualnych trudności.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz