Polski duet w finale Pucharu Hopmana!!!

Polska para Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil zapewniła sobie udział w sobotnim finale tenisowego Pucharu Hopmana – nieoficjalnych mistrzostw świata drużyn mieszanych, które rozgrywane są w australijskim w Perth.

radwańska - Panfil

Polka i Polak wygrali dzisiaj z Australią i jako jedyni w grupie mają komplet trzech zwycięstw. Dziś Grzegorz Panfil uległ Bernardowi Tomicowi 1:6, 4:6, a Agnieszka Radwańska zwyciężyła Samanthę Stosur 3:6, 6:4, 6:3. Naszym do awansu brakowało wygranego co najmniej jednego seta w mikście. Pierwszego seta nasz duet przegrał 1:6, ale wygrał drugiego 7:5 i supertie-breaka 10:8. Cały mecz z Australią 2:1.

Finałowego przeciwnika Radwańska i Panfil poznają w piątek. Tego dnia wyjaśni się, czy ich przeciwnikami będą Czesi, Francuzi czy Amerykanie.

Fot: hopmancup.com