Polonia – Lech 1:2. Zapis meczu

W 2. kolejce T-Mobile Ekstraklasy drużyna poznańskiego Lecha zmierzy się z Polonią Warszawie. To będzie pojedynek dwóch drużyn, które w pierwszej kolejce wygrały swoje spotkania. To będzie także spotkanie, które da odpowiedź czy wygrana z Ruchem to zapowiedź zwyżki formy Lecha, czy zbieg korzystnych wydarzeń.

– Polonia to dobry zespół. Kłopoty sprawiały nam przede wszystkim stałe fragmenty gry. Wygraliśmy, bo Aleksandar Tonev strzelił gola, którego rzadko się ogląda. Dla takich bramek kibice właśnie chodzą na mecz. Zrobimy wszystko, żeby nie były to ostatnie nasze punkty na wyjeździe w tym sezonie – powiedział po meczu z Polonią Warszawa, trener Lecha Poznań Mariusz Rumak.

– Jestem zły na to, że nie udało się nic wywalczyć. Chciałem wygrać i do końca w to wierzyłem. Moim celem jest, by drużyna grała widowiskowo i stwarzała sytuacje. Dziś było to widać i mam nadzieję, że przyciągnie to jeszcze więcej kibiców na stadion. Zaryzykowaliśmy, ale pod względem doświadczenia jesteśmy gorsi. Lech ma wielu reprezentantów w swoim składzie i to zaważyło. Winę za porażkę biorę na siebie, bo nie możemy stracić dwóch bramek po stałych fragmentach gry, o których wiedzieliśmy. To jest dla nas nauczka na przyszłość – powiedział po meczu z Lechem Poznań, trener Polonii Warszawa Piotr Stokowiec.

90’+3′ Koniec meczu. Lech odnosi drugie zwycięstwo w tym sezonie

90’+3′ Dośrodkowanie Ceesya, strzelił głową Ubiaprip, ale Pawełek był na posterunku

90’+1′ Ślusarski (1 w sezonie) żółta kartka za faul na Baruchyanie

90′ Sędzia doliczył trzy minuty

89′ Lech zamknięty na swojej połowie

89′ Ostatnia zmiana w Lechu Lovrencsicsa zmienia Bereszyński

87′ Djurjević zmienia Toneva wzmaciniajaąc drugą linię Lecha

86` Za Teodorczyka wchodzi Michalski.

86′ 100-procentowa sytuacja Teodrczyka, który zgubił Ceeseya i z pięciu metrów spudłował głową.

84′ Wszołek potężnie strzelił na szczęście minimalnie nad poprzeczką

81′  Aviram Baruchyan zmienia Yahiya Diemé

74′ Tonev ponownie mocno strzelił i niewiele piłka mija słupek.

73′ Po  krótkim rozegraniu rzutu rożnego nieobstawiony przed polem karnym Tonev skierował piłkę pod poprzeczkę do siatki. 2:1 dla Lecha

72′ Strzał Toneva z rzutu wolnego piłka otarła się o mur i słupek i wyszła na rzut rożny

69′ Potężny strzał Pazio z trzydziestu metrów. Burić wybija piłkę przed siebie. Do dobitki nie doszło poniważ zawodnik Polonii był na spalonym.

65′ Dwaliszwili podjął próbę strzału z 30 metrów, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką Lecha.

62′ Mateusza Możdżenia zmienia Vojo Ubiparip

59′ Tomasz Brzyski zmieniony przez Dwaliszwiliego

56′ Teodorczyk (1 w sezonie) i Henriquez (1 w sezonie) dostali po żółtej kartce za dyskusję i wymianę zmian po szarpaninie przy linii bocznej

51′ Mocny strzał Możdżenia zza pola karnego Pawełek wybił przed siebie, ale piłkę zaasekurował Teodorczyk

47′ Szarża lewym skrzydłem Toneva, wpadł w pole karne, ale strzał był bardzo niecelny

46′ Lech rozpoczyna od środka. Oba zespoły wyszły na drugą połowę bez zmian w składzie

45’+1′ Koniec pierwszej połowy

45′ Sędzia przedłużył o minutę pierwszą połowę.

44′ Wszołek żółta kartka (1 w sezonie) za próbę wymuszenia rzutu karnego.

43′ Wszołek precyzyjnie zagrywa na 7 metr do Teodorczyka , a ten uderza z pierwszej piłki i trafia do siatki. Błąd w kryciu Ceeseya. Burić bez szans.

41′ Piątek zza pola karnego uderza pod poprzeczkę, ale Burić przerzuca piłkę nad bramką na róg. Okres przewagi Polonii

34` Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu w polu karnym, piłka trafia do Łukasza Trałki, a ten z najbliższej odległości nie daje szans Pawełkowi. Trałka, który był wygwizdywany przez kibiców Polonii uciszył w tym momencie trybuny.

29′ Pazio odebrał piłkę pociągnął w stronę bramki Lecha i oddał silny strzał, który wyłapał Burić

23′  Ceesay fauluje przed polem karnym i otrzymuje żółtą kartkę (1 w sezonie). Strzał Brzyskiego z rzutu wolnego z narożnika pola karnego trafia w ręce Buricia

22′ Rafał Murawski mocno i zdecydowanie niecelnie zza pola karnego

17′ Strzał Możdżenia z dalszej odległości ląduje w rękach Pawełka

13′ Żółta karta dla Możdżenia (1 w sezonie) po faulu na zawodniku Polonii

10′ Strzał Toneva i piłka po rykoszecie od Kokoszki trafia w słupek

8′ Gra przeniosła się do środka boiska

3′ Wszołek otrzymuje prostopadłe podanie i kiedy wychodził na czystą pozycję Arboleda wygarnął piłkę. Polonia solidnie przycisnęła Lecha.

2` Teodorczyk wbiega w pole karne z lewej strony i staje w sytuacji sam na sam z Burićem. Górą bramkarz Lecha

1′ Mecz rozpoczęła Polonia

Składy:
Lech Poznań: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez – Łukasz Trałka, Rafał Murawski – Mateusz Możdżeń, Gergő Lovrencsics, Aleksander Tonew – Bartosz Ślusarski.
Polonia Warszawa: Mariusz Pawełek – Aleksandar Todorovski, Marcin Baszczyński, Adam Kokoszka, Adam Pazio – Paweł Wszołek, Yahiya Diemé, Łukasz Piątek, Tomasz Brzyski – Daniel Gołębiewski, Łukasz Teodorczyk