Polecimy do Krakowa!


Życie nie znosi pustki. OTL Express zawiesił wszystkie loty, a Poznań stracił połączenia z krajowymi lotniskami. W czwartek Eurolot poinformował  o uruchomieniu 20 sierpnia połączenia z Krakowem. Będzie to 11 lotów tygodniowo – od poniedziałku do piątku po dwa loty (rano i wieczorem) oraz w niedzielę wieczorem. Linię obsługiwać początkowo mają ATRy. Docelowo na linii będą latać 78-miejscowe Bombardiery Q400. Najtańsze bilety kosztować będą 99 złotych. Średnia cena biletu wyniesie 200 zł. To pierwsza z zapowiadanych nowości w rozkładzie przewoźnika.

 

 

– Polacy coraz częściej i chętniej wybierają samolot, jako szybki i wygodny środek transportu. Pragnąc zaspokoić potrzeby podróżnych otworzyliśmy kolejne połączenie krajowe, między Poznaniem i Krakowem. Liczymy, że wielu pasażerom ułatwi to podróżowanie – w komfortowych warunkach i przystępnej cenie – mówi Mariusz Dąbrowski, Prezes Zarządu Eurolot SA.

Eurolot kusi atrakcyjnymi cenami biletów i brakiem dodatkowych opłat za bagaż.- Bilety będzie można rezerwować już od dzisiaj (tj. 2 sierpnia), w cenie od 99 zł. Wznowienie rejsów na trasie Poznań-Kraków to odpowiedź na potrzeby pasażerów i kontynuacja rozwoju siatki połączeń krajowych Eurolot – informuje Mateusz Kokosiński, Dyrektor Handlowy Eurolot SA. -Średnia cena biletu wyniesie 200 złotych od osoby. Będzie ich więcej niż tych po 99 złotych. Ale tylko taka struktura cenowa pozwoli na utrzymanie rentowności linii.

Jak dodaje, pasażerowie, którzy posiadają bilet elektroniczny na odwołane połączenia OLT Express na trasach Kraków – Poznań – Kraków lub Katowice – Poznań -Katowice mogą zgłosić się z nim do Eurolotu i w tej samej cenie zarezerwować bilet na połączenie liniami Eurolot na trasie Kraków – Poznań – Kraków.

– Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszą specjalną infolinią pod numerem +48 22 574 05 00 lub z kasą lotniskową w porcie w Poznaniu lub w Krakowie – tłumaczy Mateusz Kokosiński.

– To dobra wiadomość przede wszystkim dla pasażerów, którzy przyzwyczaili się już do przelotów na trasie Poznań-Kraków. To kierunek z dużym potencjałem, potrzebny w naszej siatce połączeń, dlatego jesteśmy przekonani, że samoloty Eurolotu będą wypełnione. Branża lotnicza nie znosi próżni, doceniamy więc szybką reakcję przewoźnika i elastyczność w przebudowie swojego rozkładu lotów. Mamy nadzieję, że przedstawiana dziś oferta będzie z jednej strony atrakcyjna dla pasażerów, a z drugiej – oparta na zasadach rynkowych – mówi Grzegorz Bykowski, członek zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Na co mogą liczyć podróżni? W cenę biletu na połączenia Eurolotu wliczona jest zarówno opłata bagażowa, jak i koszt wystawienia samego biletu. Do walizek możemy spakować 20 kilogramów bagażu rejestrowanego i 6-kilogramowy bagaż podręczny. Dzieci do drugiego roku życia podróżują z Eurolotem bezpłatnie. Jedynie połowę ceny biletu zapłaci natomiast młodzież do 18. roku życia. Warto dodać, ze podróżni mogą liczyć także na poczęstunek na pokładzie samolotu.

Uruchomienie niedzielnego połączenia, którego nie miał w swojej siatce OLT Express powinien zainteresować ludzi, którzy chcą zaplanować weekend w Poznaniu lub Krakowie. – Z naszej analizy wynika, że loty turystyczne i biznesowe układają się 50 do 50. Możemy więc zadowolić klientów planujących swoją podróż w różnych celach – mówi Kokosiński.

Czy Poznań może liczyć na kolejne połączenia krajowe? – W lotnictwie uważa się, że szansa na realizację jakiegoś połączenia są wtedy gdy czas podróży z punktu do punktu przekracza 3 godziny drogą lądową. W ciągu tygodnia powinniśmy wiedzieć czy uruchomimy loty do Gdańska prace analityczne są bardzo zaawansowane, podobnie jak rozmowy nad innymi połączeniami z Poznania w kraju, jak i zagranicą. Póki co nie mogę podać więcej szczegółów. Cieszymy się z powrotu na trasę Poznań Kraków, gdyż przed wejściem konkurencji na rynek było to połączenie, które było przez nas obsługiwane i cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Juliusz Podolski, exPress Dziennikarska Agencja Usługowa

Fot. J. Podolski

 

 

2 komentarze

  1. Poznaniak pisze:

    święta prawda :)

  2. Eugen pisze:

    To dobra wiadomość! Jeśli cena biletów będzie na poziomie dostępnym, to samolot wygrywa nie tylko z samochodem, ale i z pociągiem! Całodniowa niemal jazda na czterech kołach zapchanymi polskimi drogami to nic przyjemnego! Pociąg też niewiele krócej jedzie, ale bezpieczniej! Samolotem za to zdecydowanie szybciej. Na lotnisko Ławica nie jest daleko z centrum Poznania, natomiast z podkrakowskich Balic do grodu Kraka kursuje wygodny pociąg podmiejski. W sumie z lotem i dojazdami tylko od 3 do 4 godzin łącznej podróży! To dwa razy krócej i to się opłaca!

Dodaj komentarz