Pogrom w Środzie Śląskiej!

Pogromem zespołu gospodarzy zakończył się daleki wyjazd poznańskich akademiczek do Środy Śląskiej. AZS AWF Volkswagen Poznań pokonał najsłabszy zespół II ligi 9:36 i umocnił się na pozycji lidera.

azs poznan piłkarki

Już od pierwszych minut meczu widać było, że Środa Śląska będzie miała tego dnia bardzo duże problemy ze zdobywaniem bramek i szansę na wywalczenie pierwszych punktów w sezonie będzie musiała odłożyć na później. Miażdżąca przewaga poznanianek ani przez moment nie podlegała dyskusji. Pierwsza bramka dla gospodyń padła z rzutu karnego dopiero w 18. minucie, a cała połowa zakończyła się wynikiem 2:20!

– Śledząc dotychczasowe rezultaty Środy wiedziałyśmy, że nasz przeciwnik jest zdecydowanie najsłabszą drużyną w tej lidze i nasze zwycięstwo powinno być tylko formalnością. Nie mogłyśmy jednak pozwolić sobie na brak koncentracji. Takie spotkania zawsze są trudne i nigdy nie można zlekceważyć przeciwnika. – powiedziała Florentyna Pawlak, bramkarka AZS AWF.

Druga odsłona meczu nie mogła przynieść zmian w grze outsidera II ligi. Dobra obrona oraz zabójcze kontrataki poznanianek pozwoliły na spokojne kontrolowanie przebiegu gry. I choć nie wszystkie sytuacje udało się akademiczkom zamienić na bramki to mecz i tak zakończył się pogromem ekipy ze Środy.

Przed AZS AWF Volkswagen Poznań teraz dwa tygodnie przerwy. Najbliższe spotkanie akademiczki rozegrają w sobotę, 9. listopada. Na własnym terenie podejmą Victorię Świebodzice. Początek spotkania w hali przy ul. Chwiałkowskiego 34 o godz. 18:00. Wstęp wolny!

KS Środa Śląska: Knuła – Pałęcka 3 (1/1), Kowska 3, Łuka 1, Dziatkiewicz 1, Iwanik 1, Mazurek, Pokrątka, Brzezińska, Skuła I., Skuła A.

AZS AWF Volkswagen Poznań: Rychlewska, Pawlak, Korniluk – Matyja 10 (0/1), Łyszczyk 9 (1/1), Sowa 6, Peda 2, Ślęzak 2 (0/1), Kłosowska 2, Łakomy 1 (0/1), Szymańska 1, Wrona 1 (0/1), Zdanowska 1, Kubacka 1, Sowińska, Karasiewicz

źródło: azsawfpoznan.pl