Podsumowanie występów zespołów Enea Basket Poznań

U13 Akademia Koszykówki Pyry Poznań – Enea Basket Junior Poznań 32:95 (13:23, 11:22, 2:30, 6:20)

Spośród naszych drużyn toczących swoje mecze w ostatni weekend, jako pierwsza zaprezentowała się drużyna U13, która sprawdziła swoje umiejętności w meczu z miejscowym rywalem Akademią Koszykówki Pyry Poznań. Sądząc po wyniku poszczególnych kwart, szczególnie trzeciej, przewaga zespołu Enei była wyraźna i spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem naszej młodzieży, co powinno wzbudzić zadowolenie trenera Aleksandra Piechowiaka. Pewnie wzbudziło, ale nie ze wszystkiego był do końca zadowolony: W sobotę nasz zespół U13 rozegrał wyjazdowe spotkanie z Akademią Koszykówki Poznań. Mecz w pierwszej połowie nie układał się dobrze. Mieliśmy dużo niewymuszonych strat oraz niecelnych rzutów. Przeciwnicy grali bardzo skutecznie, tworząc duże zagrożenie. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej. Trójkami popisywał się Bartek Janowicz zdobywca 41 punktów, bardzo skuteczny z linii rzutów wolnych był Krzysztof Zając zdobywając łącznie 24 punkty, a świetnymi asystami pomagał kolegom Jakub Piechowiak zdobywca 18 punktów. Mecz zakończył się wygraną Enei Basket Junior Poznań 95 – 32.

Jak widać trener miał swoje uwagi i wie nad czym trzeba pracować.

Punkty dla Enei zdobyli: B. Janowicz 41, K. Zając 24, J. Piechowiak 18, K. Grabizna 4, F. Gola 3, M. Goliwąs 3, J. Błaszczyk 2.