Podsumowanie występów zespołów Enea Basket Poznań

Osobiście, jeżeli ktoś by zapytał o grę naszego zespołu, ocenił bym tak: 2 kwarty /3 i 4/ gramy dobrze, drugą kwartę gramy mniej niż przeciętnie, a pierwszą „palce lizać”. To było coś więcej niż tylko sztuka w sztuce koszykarskiej. Zamiast to opisywać, zapraszam na kolejny mecz, może się to powtórzy, a może wejdzie w nałóg naszemu zespołowi. Jestem pewien, że gdy ktoś raz obejrzy taki mecz, to żaden odwyk nie pomoże. Nie, z takiego nałogu człowiek się nie wyzwoli.

Trener Przemysław Szurek: – Tym spotkaniem zakończyliśmy bardzo wyczerpujące 8 dni, w których rozegraliśmy 3 mecze 2-ligowe i jeden mecz u19. To co bardzo cieszy, wszystkie z nich wygraliśmy. Co do samego meczu, nasi zawodnicy wyszli na pierwszą kwartę bardzo zmotywowani i zagrali fantastycznie. To praktycznie ustawiło mecz z młodym zespołem z Władysławowa, który przyjechał do nas mając 3 zwycięstwa z rzędu. Naszym celem było, aby grać intensywnie w obronie i w ataku, tak aby kibice mieli przyjemność z oglądania tego spotkania. Mam nadzieję, że taki właśnie było odbiór tego meczu.

Punkty zdobyli:

dla Enei: J. Simon dd 18, 10 zb., M. Wielechowski 16, 4×3, P. Stankowski 11, 7zb., D. Bręk 9, 1×3, 5 zb., I. Maćkowiak 9, 3×3, J. Nowicki 9, M. Jakubiak 6, O. Szczepański 6, I. Urban 6, 1×3, 5 zb., J. Jakubiak 4.

dla SMS-u najwięcej: M. Michalski 12, 3×3, 6 zb., M. Samiec 11, 1×3, A. Siewruk 11, 3×3, I. Krzych 10, 1×3.