Podsumowanie występów zespołów Enea Basket Poznań

Tradycyjnie podsumowujemy występy koszykarzy Enea Basket Poznań. Patronem medialnym poznańskiego klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

2LM Enea Basket Poznań – SMS PZKosz Władysławowo 94:63 (37:11, 17:26, 21:15, 19:11)

Imponująco prezentowali się na rozgrzewce młodzi koszykarze SMS PZKosz Władysławowo pod względem warunków fizycznych, ale także sprawności. Już środowy mecz z MKK Sklep Polski z Gniezna wygrany przez młodzież z Władysławowa, nakazywał ostrożność w typowaniu zwycięzcy sobotniego pojedynku. Mniej zorientowanym wyjaśnię, że drużyna SMS PZKosz to najbardziej utalentowani koszykarze z całego kraju, spośród tych, których kluby chcą oddać na jakiś czas do centralnego szkolenia we Władysławowie. Wyjaśnienie jest o tyle istotne, żeby obiektywnie ocenić konfrontację z tym przeciwnikiem i uniknąć oceny typu: „nie potrafili wygrać z juniorami”. Wygraliśmy, ale nasi ostatni rywale już trzykrotnie okazali się lepsi od drużyn seniorów, a nie jest to na pewno ich ostatnie słowo. W tych okolicznościach przystępujemy do kolejnego, już dziewiątego w tym sezonie, meczu II ligi koszykówki męskiej. Początek jest zaskakujący. Ta doskonale na rozgrzewce prezentująca się młodzież, zostaje rozbita w pierwszej kwarcie. Nasza przewaga rośnie jak na drożdżach. Nam wychodzi prawie wszystko zarówno w grze obronnej jak i w ataku. By nie być gołosłownym przytoczę progresję naszej przewagi, ciągle mówimy o 1 kwarcie: 7:32 -10:2, 7:08 -10:4, 2:49, 30:4!, czyli fragment meczu między 3 a 7 minutą pierwszej kwarty wygrywamy 20:0! Ostatecznie pierwsza kwarta kończy się wynikiem 37:11.