Podsumowanie występów drużyn Enea Basket Poznań

U15M Pogoń Basket Szczecin – Enea Basket Junior Poznań 66:71 /16:18, 11:19, 23:13, 21:16/

W ostatnim spotkaniu strefowym ulegamy zespołowi gospodarzy Pogoni Basket Szczecin. Pierwsza połowa nie zapowiadała naszej porażki. Prowadziliśmy już 10 punktami, ale wszyscy wiemy, że to nie oznacza zwycięstwa, a potwierdził to również ten mecz. Po przerwie to zawodnicy Pogoni zmobilizowali się i ostatecznie wygrali to spotkanie, które nie zmieniło faktu naszego awansu do dalszej fazy rozgrywek: ćwierćfinału.
Punkty dla Enei zdobyli: M. Becelewski 20, S. Skrzypczak 18, B. Janowicz 11, M. Kordus 6, F. Kokot 4, M. Marek 4, J. Szulc 3

Ćwierćfinał mistrzostw Polski U15M rozgrywany będzie w dniach 31.03- 02.04.2023.

U14M Enea Basket Junior Poznań – Uczniowski Klub Sportowy Mikst Międzychód 89:79 /13:21, 22:27, 23:19, 31:12/
Nic nie zapowiadało sukcesu poznańskiej drużyny. Pierwsza połowa pod dyktando międzychodzkich młodzików. Jak pokazał dalszy ciąg meczu przewaga 13 punktów nie była wystarczająca, by odnieść zwycięstwo. W przerwie meczu trener Pan Aleksander Piechowiak znalazł sposób jak przekonać zawodników, by wygrać to spotkanie i wygrali. Poprawa gry nastąpiła już w trzeciej kwarcie, a czwarta to już bezwzględna supremacja podopiecznych trenera Piechowiaka, która doprowadziła do końcowego rezultatu: 89:79.
Punkty dla Enei zdobyli: J. Ławrynowicz 22, M. Goliwąs 19, J. Piechowiak 17, F. Gola 12, K. Zając 8, K. Michałowski 6, V. Grabizna 4, F. Michałowski 1.
U13M UKS Piątka Ostrów Wlkp. – Enea Basket Junior Poznań 93:78 /24:15, 29:18, 35:22, 5:23/
Również rewanż tych zespołów przyniósł sukces drużynie ostrowskiej, która przeważała przez większą część meczu, a po trzeciej kwarcie prowadziła już 33 punktami. Obraz meczu zmienił się w ostatniej części gry, ale pamiętajmy, że w meczach już rozstrzygniętych w czwartych kwartach grają zawodnicy rezerwowi, a można by sądzić, że tych mamy lepszych od rywala.
Punkty dla Enei zdobyli: M. Goliwąs 35, A. Myronenko 18, J. Jażdżewski 15, I. Bębenkowski 8, R. Goliwąs 2.
U13M Enea Basket Junior Poznań – BC Obra Kościan 50:90 /8:16, 14:23, 6:33, 22:18/
Wydawało się, że w tym meczu możemy pokusić się o zwycięstwo, bowiem w pierwszym meczu na boisku rywala zwyciężyła Enea. Jak to jednak bywa w sporcie, a szczególnie młodzieżowym i dziecięcym, wyniki są nieprzewidywalne. Zakończyły się rozgrywki w tej klasie rozgrywkowej, a nasz zespół zajął ostatecznie 6 pozycję po II etapie rozgrywek. Można mieć nadzieję, że przyszły sezon będzie lepszy, a wtedy może będziemy się bić o znacznie wyższą pozycję.
Punkty dla Enei zdobyli: J. Jażdżewski 20, A. Myronenko 8, A. Walków 8, R. Goliwąs 7, E. Sidorowicz 3, I. Bębenkowski 2, Sz. Koziński 2.