Podsumowanie występów drużyn Enea Basket Poznań

3LM Enea Basket Junior Poznań – Wiara Lecha 56:75 /11:21, 18:12, 11:26, 16:16/

I oto nadszedł czas, by skonfrontować swe siły z silną drużyną Wiary Lecha. Konfrontacja o tyle istotna, że decyduje o ostatecznym naszym miejscu w rozgrywkach wojewódzkich 3LM. Wygrana oznacza pierwsze miejsce, przegrana spycha nas na trzecie, ale takie już mieliśmy w zeszłym roku. W drużynie Wiary Lecha gra kilku zawodników ze stażem drugoligowym, w naszym dwóch zawodników. Wiekowo jesteśmy znacznie młodsi, zaś fizycznie nie powinniśmy odstawać od rywala. A jednak. Na wieść, że gramy przeciwko seniorom coś dzieje się w umysłach naszych zawodników. Strach? Brak wiary we własne umiejętności? Nie jestem od oceniania umiejętności, od tego są znawcy, ale jedna myśl narzuca się samoistnie: w meczach eliminacyjnych decydujących o ewentualnym awansie do 2LM spotkamy się przede wszystkim z zespołami reprezentowanymi przez seniorów. Jeżeli wtedy obleci Was strach, to widzę to ze strachem w moich oczach. Tylko jedna kwarta – druga – w tym meczu dawała nadzieję na pozytywne dla nas rozstrzygnięcie tego spotkania, natomiast następująca po niej kwarta trzecia zupełnie te nadzieje rozwiała, nie zostawiając cienia optymizmu. Nie wiadomo w jakim wystąpimy składzie, ale jeżeli ponownie w tych ważnych meczach bojaźń weźmie górę nad odwagą, to nasze nadzieje zgasną tak szybko jak się zrodziły. Chyba, że sami uznajecie, że Wasze umiejętności, waleczność i ambicja są niewystarczające w tej czekającej Was rywalizacji.
Punkty dla Enei zdobyli: I. Maćkowiak 12, /1×3/, 6 zb., M. Ekici 8, /2×3/, 5 zb., I. Baganc 9, I. Urban 9 /1×3/, A. Najder 6, K. Długiewicz 5, M. Puchalski 2, O. Bednarek 2, O. Szczepański 2, J. Kołodziński 1.

Rewanżowe spotkania strefowe U15M

Tym razem rozgrywki przeniosły się do województwa zachodniopomorskiego. Ile trzeba wygrać spotkań, by awansować do ćwierćfinału. Na bezpośredni awans do półfinału nie mamy żadnych szans. Zmagania rewanżowe rozpoczynamy od meczu ze zwycięzcą rozgrywek wojewódzkich w województwie zachodniopomorskim: PGE Spójnią Stargard.

U15M PGE Spójnia Stargard – Enea Basket Junior Poznań 89:54 /15:12, 24:10, 26:17, 24:15/

Pierwsze spotkanie z tym rywalem na swoim boisku przegraliśmy. Okazja do rewanżu, ale z niewielkimi szansami. Tak zresztą pokaże również przebieg meczu. Tylko jego początek jest wyrównany, ale to o niczym nie świadczy, bowiem wiele razy wyrównany początek nie zapowiada wysokiej porażki czy wygranej. Podobnie jest w tym meczu. Młodzi zawodnicy gospodarzy stopniowo budują swoją przewagę, by na przerwę zejść już ze znaczną: 17 punktów. Ponieważ obraz gry nie zmienia się po przerwie, zwycięzca może być tylko jeden. Zespół Spójni wygrywa drugą połowę meczu podobną różnicą punktów, by wygrać spotkanie 89:54.
Punkty dla Enei zdobyli: M. Becelewski 14, M. Kordus 7, J. Szulc 6, P. Janowicz 5, S. Skrzypczak 5, F. Kokot 5, M. Flieger 4, J. Pyszczorski 2, A. Kruszyński 2, M. Marek 2, Sz. Noskowiak 2.

U15M MKK Basket Koszalin – Enea Basket Junior Poznań 65:80 /17:18, 25:23, 14:18, 9:21/

Już wiemy, że wszystkie spotkania są ważne, ale wśród nich bywają ważniejsze. Właśnie to było z tych ważniejszych, bowiem zwycięstwo zapewniało nam awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski U15M. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Pierwszą połowę meczu wygrywają zawodnicy Koszalina z przewagą najmniejszą z możliwych – jednym punktem. Wszystko zatem rozstrzygnie się w drugiej połowie, a może i ta nie wystarczy, by wyłonić zwycięzcę. Wystarczyła. Tym razem przeważamy my. Najpierw niewiele, ale w ostatniej kwarcie ta przewaga jest już wyraźna. Wygrywamy i awansujemy. Jak się później okaże z czwartego miejsca.
Punkty dla Enei zdobyli: S. Skrzypczak 22, M. Kordus 13 /2×3/, B. Janowicz 13, M. Becelewski 13, Sz. Noskowiak 6, M. Marek 5, J. Szulc 5 /1×3/, J. Pyszczorski 2.