Podsumowanie tygodnia drużyn Enea Basket Poznań

Półfinał Młodzieżowego Pucharu Polski 04-06.02.2022 r.

Enea Basket Junior Poznań – Asseco Arka Gdynia 96:64 (29:20, 22:17, 22:12, 23:25)

Bardzo dobrze Enea rozpoczęła start w półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski. W pierwszym meczu pokonała groźny zespół Asseco Arka Gdynia, a tym samym otworzyła szansę na awans do finału. Na razie tylko szansę, bo aby awansować, musi zająć przynajmniej drugie miejsce w grupie, a to nie będzie łatwe. Prawdopodobnie sprawa kolejności miejsc zostanie rozstrzygnięta w ostatnim dniu półfinału..

Punkty dla Enei zdobyli: J. Andrzejewski 21, 3×3, O. Szczepański 14, 6 zb., J. Jakubiak 12, 3×3, J. Nowicki 10, 1×3, 8 zb., A. Szajek 9, 1×3, O. Bednarek 8, M. Puchalski 8, 2×3, A. Najder 5, I. Baganc 4, K. Koc 3, 1×3, K. Długiewicz 2.

Exact Systems Śląsk Wrocław – Enea Basket Junior Poznań 84:79 (25:6, 24:23, 16:21, 19:29)

Fatalny był dla Enei początek tego meczu, a wynik pierwszej kwarty nie ma nic wspólnego z wynikiem końcowym. Już druga kwarta przynosi zmianę gry poznańskiego zespołu. Tym razem zdobywa 23 punkty, czyli tylko o jeden mniej od zawodników Śląska. Nie jest to tylko chwilowa zmiana sytuacji na boisku, bowiem w drugiej połowie to poznaniacy przeważają na parkiecie. Do tego stopnia, że losy meczu ważą się do jego końca. Wspomnę tylko, że 50 sekund przed zakończeniem spotkania wynik brzmi tylko 83:79 na korzyść Śląska. Wszystko było możliwe, ale jednak przy łucie szczęścia. Skończyło się przegraną, która nie tylko wstydu nie przynosi.

Dla Enei punkty zdobyli: J. Nowicki 24, 5×3, 14 zb., J. Andrzejewski 18, 1×3, 7 zb., O. Szczepański 16, 7 zb., O. Bednarek 8, 2×3, 6 zb., I. Maćkowiak 5, 1×3, 5 zb., A. Szajek 5, 1×3, K. Koc 3.

Enea Basket Junior Poznań – MKS Dąbrowa Górnicza 83:53 (19:12, 26:19, 19:16, 19:6)

Wygrywając drugi mecz poznaniacy zapewnili sobie dwa awanse: do Finału Młodzieżowego Pucharu Polski oraz Finału Mistrzostw Polski. Sukces niewątpliwy: jedna nieznaczna porażka i dwa zdecydowane, wysokie zwycięstwa. W całym turnieju Enea Basket rozegrała tylko jedną słabą, by nie rzec fatalną, kwartę. Poza tym równa forma, a przemienna dyspozycja zawodników potrafiła się doskonale wpleść i uzupełniać w poszczególnych meczach. Zawsze stanowiliśmy zespół. Każdy sukces ma ojców wielu, ale w tym wypadku ma przede wszystkim dwóch: zawodników i sztab trenerski. Umiejętne kierowanie drużyną, racjonalne gospodarowanie siłami zawodników, to podstawa tego sukcesu. Oczywiście pod warunkiem, że przedtem zespół został dobrze przygotowany. Kto się wyróżnił? Nie moja to rola, aby dokonać oceny, ponieważ wielokrotnie przekonałem się, ile razy ja popełniłem błędy w ocenie, nie dostrzegając wartości zawodników, czy też popełnianych przez nich błędów, które wywołują określoną reakcję trenera. Na pewno przyjdzie czas, że na ten temat wypowiedzą się osoby kompetentne.

Dla Enei punkty zdobyli: A. Szajek 16, 2×3, 9 zb., O. Szczepański dd 12, 14 zb., I. Maćkowiak 11, 1×3, 5 zb.,J. Andrzejewski 8, J. Jakubiak 8, 2×3, M. Puchalski 8, 2×3, J. Nowicki 7, 1×3, 6 zb., I. Baganc 6, 7 zb., K. Długiewicz 3, 1×3, K. Koc 2, A. Najder 2.