Podsumowanie tygodnia drużyn Enea Basket Poznań

04.02.2022 r.: U14 Enea Basket Junior Poznań – Sklep Polski MKK Gniezno 66:51 (31:18, 8:9, 15:17, 12:7)

W kolejnym spotkaniu U14 młodzicy Enei pokonali swoich rówieśników z Gniezna 66:51, a o wygranym meczu zadecydowała już pierwsza kwarta, wygrana przez zawodników poznańskich 31:18. Dalszy, wyrównany przebieg meczu nie mógł już odwrócić losów tego spotkania.

Punkty dla Enei zdobyli: W. Plewiński 23, W. Serafinowski 15, J. Pyszczorski 12, M. Kordus 9, J. Koper 5, M. Flieger 2.

05.02.2022 r.: U17 AKM Gromy Nowy Tomyśl – Enea Basket Junior II Poznań 83:72 (18:18, 22:21, 22:20, 21:13)

Czy można bić brawa drużynie po przegranym meczu? Zależy po jak przegranym. Na pewno po tym spotkaniu brawa powinny być, nawet huczne. Drużyna Gromów to jedna z najlepszych w tej kategorii wiekowej. Naprzeciw tej drużyny stanął drugi zespół Enei, w którym każdy zawodnik był młodszy od zawodników rywali. Przez trzy kwarty trwała niezwykle wyrównana walka, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero w ostatniej, jedynej tak wyraźnie wygranej przez juniorów Gromu.

Punkty dla Enei zdobyli: A. Tomicki 21 /1×3/, M. Polachowski 21 /4×3/, P. Bartkowiak 6 /1×3/, J. Kępski 6, K. Cymer 6, S. Kawiak 4, I. Krajewski 4, N. Wojtkowiak 2, O. Nowak 2