Podsumowanie tygodnia drużyn Enea Basket Poznań

02.02.2022 r.: 3LM AKM Gromy Nowy Tomyśl – Enea Basket Junior Poznań 87:94 (29:13, 25:27,12:28,21:26)

To był ważny mecz z punktu widzenia zakwalifikowania się do pierwszej trójki drużyn grupy B, która będzie rywalizować z trzema drużynami grupy A, po zakończeniu pierwszego etapu rozgrywek. Gospodarze zdominowali grę w pierwszej kwarcie, a goście nie mogli znaleźć właściwego rytmu zarówno w ataku, jak i obronie. Początek 2 kwarty nie zapowiadał zmiany na lepsze, aż do momentu, gdy zespół nowotomyski uzyskał przewagę 21 punktów. Potem poznańska drużyna z każdą chwilą poprawiała swoją grę. Wygrała kwartę 2 punktami (27:25), co nie oznacza jeszcze istotnego zwrotu w tym meczu, ale zmniejsza prowadzenie gospodarzy do 14 punktów. W drugiej połowie role się odmieniają i jeszcze w trzeciej kwarcie goście wychodzą na prowadzenie. Ostatnia kwarta dopełnia reszty i to zespół Enei cieszy się ze zwycięstwa, które gwarantuje mu drugie miejsce w tej grupie.

Punkty dla Enei zdobyli: I. Baganc 27 /3×3/, A. Najder 20 /1×3/, P. Szczęsny 16 /3×3/, I. Mastalerz 15 /1×3/, A. Krawiecki 6, K. Kaczyński 6, J. Kępski 2, P. Mieloch 2.