Podsumowanie pierwszej części sezonu koszykarek Poznań City Center AZS

Pierwszoligowe koszykarki Poznań City Center AZS sobotnim spotkaniem na własnym parkiecie z zespołem TS Ostrovię Ostrów Wlkp. zainaugurują rundę rewanżową sezonu zasadniczego. Przedstawiamy podsumowanie pierwszej części sezonu.

Poznań City Center AZS

Akademiczki prowadzone przez Ryszarda Barańskiego zakończyły pierwszą część rundy zasadniczej na drugim miejscu i samotnie zajmują fotel wicelidera tabeli z 16 punktami, za Koroną Kraków. Przegrały tylko 2 mecze z 9 rozegranych: z liderem 1 ligi gr. B – Koroną Kraków oraz z JTC MUKS Poznań. Na wyjeździe wygrały 4 na 5 rozegranych spotkań, a w „domu”, na własnym parkiecie wygrały 3 z 4.

Poznań-City-Center-AZS-Magdalena-Wojdalska

Patronat medialny nad zespołem objął „Nasz Głos Poznański”.

Młody, mocno przebudowany po ostatnim sezonie zespół Poznań City Center AZS w wielu spotkaniach stwarzał świetne widowiska, przyciągając do „Chwiałki” rzesze kibiców. Niejednokrotnie powodując przyspieszenie akcji serca w całym sztabie szkoleniowym…

Ryszard Barański

…i wśród obecnych na meczach kibiców, budując napięcie niczym mistrz suspensu Alfred Hitchcock. Można powiedzieć, że dreszczowce stały się ich specjalnością.

Kibice Poznań City Center AZS

Dziewczyny w kilku meczach pokazały, że mają niesamowity charakter i nigdy się nie poddają. Do najbardziej wyjątkowych meczów należy zaliczyć w tej rundzie ten z zespołem JAS- FBG Sosnowiec.

Koszykarki Poznań City Center AZS

Dziewczyny przegrywały już w pierwszej połowie 20 punktami, a do przerwy 16. Jednak potrafiły w szatni się zmobilizować i wygrać całe spotkanie 72:71! W tym meczu po raz pierwszy Daria Marciniak zdobyła w rankingu EVAL 40 punktów, notując double-double (26 punktów i 18 zbiórek).

Poznań City Center AZS - Sosnowiec

Tydzień wcześniej w meczu wyjazdowym z Hajduk Kominki AZS PWSZ Gorzów Wlkp. akademiczki również pokazały hart ducha. Na minutę do końca meczu przegrywały 60:64. W końcowych sekundach meczu, rzucając ostatnie 5 punktów przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając 65:64. W tym spotkaniu bohaterem została kapitan Kinga Woźniak, która wzięła na swoje barki odpowiedzialność za wynik i zdobyła te najważniejsze, ostatnie 5 punktów spotkania!

Kinga Woźniak

Ważny był również mecz z „sąsiadem zza miedzy” – Liderem Swarzędz. Podopieczne Ryszarda Barańskiego, po w miarę kontrolowanym meczu do trzeciej kwarty, doprowadziły do nerwowej końcówki. Dały sobie odebrać prowadzenie, dając nadzieję liderkom, by w ostatecznym rozrachunku wygrać 63:53.

Lider Swarzędz - Poznań City Center AZS

Niestety nie udało się wygrać derbowego meczu z JTC MUKS Poznań na „wyjeździe” 45:49. Na początku stycznia akademiczki będą się chciały zrewanżować koleżankom z POSiR B i zdecydowanie wygrać drugie spotkanie.

JTC MUKS Poznań - Poznań City Center AZS

I choć pierwsza część rundy zasadniczej kończyła się nieciekawym meczem z ŁKS SMS Łódź, w którym trener akademiczek dał pograć wszystkim zmienniczkom. To spotkanie również przejdzie do historii za sprawą Darii Marciniak. Podkoszowa Poznań City Center AZS po raz kolejny wyśrubowała rekord w punktach EVAL – 40 notując podwójne double-double ( 26 punktów i 25 zbiórek).

W statystykach ogólnych I ligi grupy B poznańskie koszykarki w wielu kategoriach znajdują się na pierwszych miejscach:
Najwartościowszy gracz – Daria Marciniak (23eval/mecz) – 1. miejsce
Najlepsza zbierająca – Daria Marciniak (14,8/mecz) – 1. miejsce
Najlepiej asystująca – Kinga Woźniak (6,3/mecz) – 1. miejsce.
Średnia rzutów za 3 pkt. – Marysia Adamczak (100%) – 1. miejsce
Najlepszy przechwytujący – Karolina Budeń (3/mecz) – 5. miejsce.
Średnia rzutów za 2 pkt. – Elżbieta Giedrojć (59,5%) – 8. miejsce

Poznań City Center AZS - ŁKS Łódź

Poznań City Center AZS to przede wszystkim zgrany zespół. Na indywidualne statystyki poszczególnych zawodniczek pracują wszystkie dziewczyny w ekipie. Uzupełniają się w zależności od dyspozycji dnia i w każdym meczu, niezależnie od statystyk, dają z siebie maksymium. Ważne że tworzą monolit i wspierają się wzajemnie!

Poznań City Center AZS to też wierni kibice. W pierwszej połowie tego sezonu dzielnie i licznie nam dopingujący na trybunach „Chwiałki” oraz meczach wyjazdowych.
Wraz z hasłem…

… na trybunach często zasiadają najmłodsze adeptki AZS, które chcą w niedalekiej przyszłości znaleźć się na miejscu Kici, Wojdzi czy Pająka.