Podsumowanie 9. kolejki Fortuna 1 Liga. Warta nadal w czołówce tabeli.

Puszcza Niepołomice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1

Puszcza Niepołomice, która imponuje w meczach wyjazdowych, znów nie przełamała się na swoim obiekcie. Podbeskidzie Bielsko-Biała w dziewiętnastej minucie wyszło na prowadzenie po kapitalnym trafieniu Tomasza Nowaka. Pomimo ambitnej postawy niepołomiczan to goście wracają do Bielska-Białej z kompletem punktów.

GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1

Mecz w Tychach pokazał, jak ważna jest walka do końca. GKS prowadził od szesnastej minuty meczu z Wigrami Suwałki 1:0. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie Wigry Suwałki doprowadziły do remisu po samobójczym gospodarzy, ale to nie był koniec emocji. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Dario Kristo zdołał pokonać golkipera Wigier i to tyszanie dopisują do swojego konta trzy punkty.