Podsumowanie 5. kolejki Fortuna 1 Ligi

Olimpia Grudziądz – Wigry Suwałki 1:2

Wigry Suwałki wygrały drugi mecz z rzędu. Tym razem podopieczni Adama Fedoruka wygrali na wyjeździe. Już w pierwszych sekundach goście prowadzili po trafieniu Grzegorza Aftyki. W kolejnych minutach do wyrównania doprowadził Omran Haydary. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Najemski, dla którego był to drugi gol z rzędu. Dzięki drugiej wygranej Wigry przesunęły się wysoko w tabeli, natomiast Olimpia bez punktów pozostaje od trzech kolejek.

Puszcza Niepołomice – Zagłębie Sosnowiec 0:2

Tomasz Tułacz dokonał aż 8 zmian w wyjściowym składzie na mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Wykorzystali to goście, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Fabiana Piaseckiego. W drugiej połowie gospodarzy dążyli do wyrównania, ale to Zagłębie wyprowadziło kontrę w 90. minucie i zapewniło sobie komplet punktów drugi raz w ciągu kilku ostatnich dni.

GKS Tychy – Chrobry Głogów 5:1

Grad goli obejrzeli ponownie kibice w Tychach. Tym razem podopieczni Ryszarda Tarasiewicza nie dali żadnych szans Chrobremu Głogów. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, ale prawdziwy festiwal goli rozpoczął się w drugiej połowie. W 56. minucie Chrobry zdobył kontaktowego gola, ale minutę później GKS znów miał dwubramkową przewagę. Kolejne kontaktowe trafienie mógł zanotować Przemysław Stolc, ale nie wykorzystał karnego, co wykorzystali tyszanie, którzy strzelili jeszcze dwie bramki.