Podsumowanie 30. kolejki Fortuna 1 Ligi. Warta na trzecim miejscu w tabeli.

Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów 0:2

Trzecią wygraną z rzędu zanotowali gracze Chrobrego Głogów, którzy tym razem wygrali w Sosnowcu. Na prowadzenie wyszli w 11. minucie, a wynik podwyższyli tuż przed przerwą. W końcówce rzutu karnego nie wykorzystał Fabian Piasecki, bo jego strzał obronił Michał Szromnik. Dzięki tej wygranej Chrobry oddalił się od strefy spadkowej i w przyszłość może patrzeć z optymizmem.

Miedź Legnica – GKS Tychy 2:2

To był mecz pełen emocji. Miedź Legnica szybko wyszła na prowadzenie w 12. minucie, ale Lewicki doprowadził do wyrównania jeszcze przed przerwą. Z kolei drugą połowę znów dobrze rozpoczęli gospodarze, lecz ponownie nie poddali się zawodnicy GKS Tychy, którzy tym razem za sprawą Wojciecha Szumilasa. Obie drużyny dzięki remisowi utrzymały się w strefie barażowej.

PGE Stal Mielec – Odra Opole 1:1

Odra Opole znów zaprezentowała się bardzo dobrze i to na boisku lidera Fortuna 1 Ligi. Pierwsza bramka padła w 73. minucie, kiedy to Mateusz Czyżycki uruchomił podaniem Arkadiusza Piecha i było 1:0 dla Odry. Stal jeden punkt wyrwała w końcowych minutach, kiedy to Grzegorz Tomasiewicz wpisał się na listę strzelców. Obie drużyny z pewnością nie są zadowolone z takiego rezultatu, bowiem Odra nadal znajduje się w strefie spadkowej, a Stal może dać się dogonić Podbeskidziu.