Podsumowanie 25. kolejki Fortuna 1 Ligi

Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2

Podrażniona Miedź mierzyła się z faworyzowanym Podbeskidziem. Wynik otworzył Karol Danielak, jednak przed przerwą legniczanie wyrównali, gdy Marquitos wykorzystał rzut karny. Po czerwonej kartce dla Polacka Podbeskidzie grało w osłabieniu, co wykorzystała Miedzianka. Josip Soljić dał Miedzi prowadzenie, ale Podbeskidzie odpowiedziało i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Radomiak Radom – Chrobry Głogów 2:0

Chrobry doznał pierwszej porażki w 2020 roku. Radomiak od początku starał się kontrolować wydarzenia na boisku, co udało się udokumentować w 42. minucie, kiedy Michał Kaput otrzymał piłkę przed polem karnym i płaskim strzałem pokonał Michała Szromnika. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce Kaputa, jednak goście nie potrafili tego wykorzystać. Radomiak w 88. minucie podwyższył wynik na 2:0, a Chrobry w doliczonym czasie gry mógł zdobyć bramkę honorową, jednak Banaszewski nie trafił w światło bramki.