Podsumowanie 23. kolejki Fortuna 1 Ligi

W hitowym meczu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi ŁKS Łódź okazał się lepszy w starciu ze Stalą Mielec. Podopieczni Kazimierza Moskala awansowali na pozycję wicelidera i mają trzy punkty przewagi nad Stalą i Sandecją Nowy Sącz. Szalony mecz odbył się w Poznaniu, gdzie kibice zobaczyli aż 7 bramek (więcej czytaj tutaj – kliknij)! Kolejny krok do awansu zrobili zawodnicy Rakowa Częstochowa, którzy wygrali 3:0 z GKS-em Katowice. Złą passę przerwał Chrobry Głogów, który wygrał z GKS-em Jastrzębie, a Odra potwierdziła, że w Opolu jest bardzo mocna.

Stal Mielec – ŁKS Łódź 0:1

Mecz w Mielcu obfitował w wiele sytuacji. W pierwszej połowie przynajmniej raz na listę strzelców powinien wpisać się Andeja Prokić, ale Serb tego dnia był bardzo nieskuteczny. ŁKS na prowadzenie wyszedł po przerwie, kiedy to Rozwandowicz wykorzystał rzut karny. Łodzianie mecz kończyli w osłabieniu, co w ostatnich minutach mógł wykorzystać Łukasz Wroński, ale trafił tylko w słupek. Dla ŁKS-u był to 15 mecz bez porażki w lidze. Beniaminek zakończył też świetną serię gospodarzy 8 zwycięstw z rzędu.

Odra Opole – Chojniczanka Chojnice 3:0

Pewne zwycięstwo zanotowali gracze Mariusza Rumaka, którzy potwierdzili, że na własnym boisku są bardzo mocni. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, jednak po przerwie Odra nie dała szans Chojniczance i strzeliła trzy gole. Dla Opolan to już 7 wygrana na własnym stadionie w tym sezonie, co jest wynikiem porównywalnym do rezultatów Rakowa i Sandecji. – Ponieśliśmy bardzo surową karę. Może taki zimny prysznic po dobrej inauguracji jest nam potrzebny – mówił na konferencji prasowej trener Maciej Bartoszek.