21 najlepszych sportowców z gminy Pobiedziska uhonorowano nagrodami burmistrza za najlepsze osiągnięcia sportowe promujące gminę Pobiedziska w 2013 roku. Podczas uroczystości przyznano także tytuł trenera roku.
Za nami pierwsza Pobiedziska Gala Sportu, podczas której 21 najlepszych sportowców z gminy Pobiedziska uhonorowano nagrodami burmistrza za najlepsze osiągnięcia sportowe promujące gminę Pobiedziska w 2013 roku. Podczas uroczystości przyznano także tytuł trenera roku.
– Pobiedziska od lat żyją sportem – tymi słowami burmistrz Michał Podsada otworzył uroczystą galę podsumowując liczne w ostatnich latach inwestycje samorządu w infrastrukturę sportową i rekreacyjną, które zaowocowały przyznaniem gminie Pobiedziska prestiżowych tytułów Sportowa Gmina i Aktywne Miasto.
Na scenie poza nagrodzonymi sportowcami pojawiła się przebywająca w Pobiedziskach podczas Mistrzostw Europy drużyna reprezentacji Polski w rugby U18 oraz lekarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej – dr Maciej Nowak.
Niespodzianką dla wszystkich gości był koncert finalisty programu telewizyjnego X Factor Grzegorza Hyży.
Lista laureatów:
Nagrody III stopnia
Gniewko Jachimowicz – Zawodnik Klubu Jeździeckiego „Liljówka”
– II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski/HPP KIMK- Kuce A2
– II miejsce w rankingu PZJ za rok 2013 w kategorii Kuce A2
– IV miejsce Puchar Polski Dzieci II ( na dużych koniach)
Marta Tracz – Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew” Jerzykowo
– II miejsce w konkurencji K-2 na dystansie 10000m w kategorii seniorek, Długodystansowe Mistrzostwa Polski
– II miejsce w konkurencji K-4 na dystansie 500m, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
Aleksandra Małyszka -Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew” Jerzykowo
– I miejsce w konkurencji K-4 na dystansie 500m w Mistrzostwach Polski Juniorów
Kacper Dębiński -Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Koziołki”
– II miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików
Krzysztof Nadoliński – Zawodnik Poznańskiego Klubu Kyokushin Budo Kai Karate
– I miejsce Junior Bluming Cup w kategorii KNOCK DOWN dla 12-13 latków z wagą +50kg – Puchar Polski
– Impreza towarzysząca Mistrzostwom Europy IBK 2013- Wygrana walka w kategorii KNOCK DAWN dla 12-13 latków o wadze +50kg
Daria Pomian -Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Pobiedziska Letnisko
– II miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek ( ranga Mistrzostw Polski)
Ewa Gałązkiewicz -Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Pobiedziska Letnisko
– II miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek ( ranga Mistrzostw Polski)
Magdalena Filipiak – Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Pobiedziska Letnisko
– II miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek ( ranga Mistrzostw Polski)
Natalia Filipiak – Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Pobiedziska Letnisko
– II miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek ( ranga Mistrzostw Polski)
Alicja Tracz – Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew” Jerzykowo
– I miejsce w konkurencji K-4 na dystansie 500 m w Mistrzostwach Polski Juniorów w Bydgoszczy.
Wojciech Tracz – Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew” Jerzykowo
– II miejsce w konkurencji K-1 na dystansie 2000 m w Mistrzostwach Polski Młodzików
– II miejsce w konkurencji K-2 na dystansie 5000 m w Długodystansowych Mistrzostwach Polski
– II miejsce w konkurencji K-1 na dystansie 9000 m w Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym
Patrycja Sokół -Ludowy Klub Jeździecki „Abaria Iwno”
– HZO-B DiM Wolica :
I miejsce konkurs konkurs 110cm z oceną stylu jeźdźca
II miejsce konkurs 110cm dwufazowy
I miejsce konkurs 120 cm dwufazowy
I miejsce konkurs L dokładność bez rozgrywki
II miejsce konkurs L o wzrastającym stopniu trudności
– IV miejsce Puchar Polski Kuców i Małych Koni (PP-B KiM) Strzegom, Finał grupy E
– III miejsce HZO-B DiM, konkurs zwykły 110cm (Halowe Zawody Ogólnopolskie)
– HZO-B DiM:
I miejsce konkurs dwufazowy 110cm (Halowe Zawody Ogólnopolskie);
II miejsce Finał grupy E (Halowe Zawody Ogólnopolskie)
Adamina Budzińska– Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dąbrówka- Synchro”
– III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w kategorii TEAM
– III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w punktacji klubowej
Nagrody II stopnia
Łukasz Kosmaczewski – Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Pobiedziska Letnisko
– X miejsce w Letniej Uniwersjadzie w Kazaniu
– IV miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w Hokeju na Trawie
Hanna Jachimowicz– Zawodniczka Klubu Jeździeckiego „Liljówka”
– VII miejsce CSIJ-A ( Zawody Międzynarodowe Juniorów w Skokach- kat. – A)
– X miejsce CSIJ-A ( Zawody Międzynarodowe Juniorów w Skokach- kat. – A)
– XV miejsce CSIJ-A ( Zawody Międzynarodowe Juniorów w Skokach- kat. – A, zdobyta kwalifikacja wynikowa do Mistrzostw Europy Juniorów)
– VI miejsce w Zawodach CSN
Bartosz Kosmaczewski– Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Pobiedziska Letnisko
– X miejsce w Letniej Uniwersjadzie w Kazaniu
– IV miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w Hokeju na Trawie
Nicole Kaczmarek– Zawodnik Poznańskiego Klubu Kyokushin Budo Kai Karate
– I miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów IBK
– I miejsce w Junior Bluming Cup (ranga ogólnopolska)
Nagroda I Stopnia
Sandra Michałowska -Zawodniczka Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Niesłyszących
– VII miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich Głuchych w Sofii w sztafecie 4x200m stylem dowolnym
– I miejsce w Mistrzostwach Polski Niesłyszących na dystansie 50 m stylem dowolnym
– II miejsce w Mistrzostwach Polski Niesłyszących na dystansach 100 m, 200 m i 400 m stylem dowolnym
– II miejsce w Mistrzostwach Polski Niesłyszących na dystansie 50 m stylem motylkowym i grzbietowym
– I miejsce podczas Międzynarodowych Mistrzostw Krajów Nadbałtyckich na dystansach 50 m stylem motylkowym , 100 m stylem grzbietowym oraz II miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym
Daniel Gdula – Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Koziołki”
– VII miejsce w Mistrzostwach Europy w Rugby U-19;
– II miejsce w Turniej w Mołdawii
Mateusz Augustyniak – Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew” Jerzykowo
– III miejsce w kategorii K-4 na dystansie 1000 m w Mistrzostwach Europy Juniorów
– I miejsce w kategorii K-2 na dystansie 500m w Mistrzostwach Polski Juniorów
– III miejsce w kategorii K-2 na dystansie 200m w Mistrzostwach Polski Juniorów
Oriana Walasek – Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Pobiedziska Letnisko
– I miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy w Hokeju na Trawie w kategorii młodzieżowej;
– II miejsce w Mistrzostwach Europy w Hokeju na Trawie w kategorii seniorek;
– II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w Hokeju na Trawie w kategorii seniorek;
– I miejsce w Mistrzostwach Polski w Hokeju na Trawie w kategorii seniorek.
Nagroda i tytuł „Trener Roku Gminy Pobiedziska”
Jan Łączkowski-Uczniowski Klub Sportowy Pobiedziska Letnisko
Osiągnięcia trenerskie:
• 2m. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w 2013 roku (ranga Mistrzostw Polski)
• 2m. Mistrzostwa Polski w 2010 roku
• 2m. Halowe Mistrzostwa Polski w 2010 roku – zespół juniorów starszych
• 6m. Halowe Mistrzostwa Polski w 2009 roku- zespół juniorek starszych
• 3m. Halowe Mistrzostwa Polski w 2009 roku – zespół juniorów starszych
• 4m. Mistrzostwa Polski w 2009 roku – zespół juniorów starszych
• 6m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w 2007 roku- zespół juniorów młodszych
• 6m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w 2007 roku- zespół juniorek młodszych
• 4 reprezentantów Polski na uniwersjadzie w Kazaniu w 2013r. to byli zawodnicy UKS-u Pobiedziska
• Była wychowanka Oriana Walasek jest wybitną reprezentantką kraju w dyscyplinie Hokej na trawie
W działalności trenerskiej poza naszym klubem UKS, Jan Łączkowski z Wartą Poznań wywalczył w roku 2001 tytuł Mistrza Polski na hali i na otwartych boiskach, Mistrza Polski w roku 2003. W roku 2002 z seniorkami AZS-u AWF-u zdobył tytuł Halowego Mistrza Polski. Kolejnym sukcesem było doprowadzenie seniorek KS Pocztowiec do Mistrzostw Polski.
W latach 2002-2005 był trenerem Kadry Polski seniorek.
Jan Łączkowski w swojej pracy jest wyjątkowym wychowawcą dzieci i młodzieży.