Po polisę na życie nie musisz ruszać się z domu!


W codziennym życiu na wielu płaszczyznach można wysługiwać się Internetem oraz pomocnymi aplikacjami, co w praktyce oznacza opłacenie rachunek za telefon, dokonanie przelewu bankowego, zamówienie bieżących zakupy, nadanie przesyłki łącznie ze śledzeniem jej trasy. Podobnie jest w zakresie ubezpieczeń na życie, o czym wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę.

Internet ma co prawda ułatwiać nam codzienne życie, jednak w przypadku niektórych produktów – może równie szybko skomplikować sprawę. Dotyczy to ubezpieczeń życiowych, których dostępna ilość może niejednego przyprawić o zawrót głowy, co skończy się nieprzemyślanym zakupem lub rezygnacją z polisy. A polisę na życie zawsze warto mieć.

Przy zakupie tak polisy na życie czy innej usługi potrzebne jest zastosowanie filtra, dzięki czemu klient wciąż będzie miał wybór, a drugiej strony będzie potrafił odnaleźć się w adresowanej do niego ofercie. Prawdopodobnie dlatego coraz większą popularność zdobywają różnego rodzaju porównywarki i kalkulatory produktowe, które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, a w dodatku nie trzeba ruszać się z domu, by stać się posiadaczem np. ubezpieczenia na życie.

Czym kierować się przy wyborze polisy na życie?

Zakup ubezpieczenia na życie nie jest decyzją, która należy do prostych i szybkich. Przede wszystkim z uwagi na finanse w postaci comiesięcznej składki, powinna być niezwykle dobrze przemyślana. Również z powodu przedmiotu ubezpieczenia, jakim jest ochrony zdrowia oraz życia, taki zakup wymaga rozsądnego podejścia i rozeznania w temacie. Zbyt pochopnie dokonana transakcja nie zapewni ani bezpieczeństwa, ani satysfakcji, przez co wybrany produkt przyniesie co najwyżej rozczarowanie i brak odszkodowania.

Dobra polisa na życie powinna spełniać kilka warunków, czyli posiadać szeroki zakres ochrony w granicach rozsądnej ceny za składkę. Dla wielu osób równie ważne będzie wysokie świadczenie (suma ubezpieczenia) oraz możliwość włączenia najbliższych do posiadanego ubezpieczenia. Dla innych z kolei istotny może być czas trwania umowy czy wariant inwestycyjny.

Jednak, aby ubezpieczenie na życie było dobrym wyborem, musi cieszyć się zaufaniem wśród innych klientów, ich dobrą opinią, jak również wysokim notowaniem w rankingach ubezpieczeniowych. To właśnie z takich zestawień można dowiedzieć się o wielu produktach ubezpieczeniowych, o których wcześniej nie miało się żadnej wiedzy – jak chociażby w przypadku firm zagranicznych, które w Polsce nie są jeszcze tak znane, lecz zagraniczny kapitał pozwala wprowadzać innowacyjne i niezwykle opłacalne rozwiązania.

Dobre ubezpieczenie, czyli jakie?

Nikt nie musi się martwić, że umowa z ubezpieczycielem będzie sztywna i zwiąże nas na 10 czy 15 lat. Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy posiada elastyczne rozwiązania, dogodne umowy, możliwość wykupienia ubezpieczenia grupowego, polisę w formule smart (dostępną wyłącznie online), jak i produkty z dużą ilością umów dodatkowych dla praktycznie wszystkich członków rodziny.

Ważny jest zakres ochrony – nie tylko w kwestii odszkodowania na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej, ale również w przypadku jej zachorowania, utraty zdolności do pracy oraz wielu innych. Dobrze jest wiedzieć, że ubezpieczyciel może zagwarantować klientom na przykład transport medyczny lub opiekę psychologa, przydatne może być również dofinansowanie leków czy drogiej rehabilitacji.

Wiele produktów ubezpieczeniowych posiada możliwość wypłacania czasowej renty, która pozwala utrzymać wysoki poziom życia w sytuacjach trudnych, na które nikt nie miał wpływu.

Niezbędny agent ubezpieczeniowy

Zakupione ubezpieczenie na życie przez Internet to większości przypadków (poza wspomnianą formułą smart) konieczność spotkania z agentem. Dlaczego? Skorzystanie z porównywarki ubezpieczeniowej i określenie w jej formularzu podstawowych parametrów polisy to tylko pierwszy krok w zakupie polisy życiowej.

Kolejnym jest telefoniczny kontakt z agentem lub agentami różnych towarzystw, którzy umawiają się na bezpośrednie spotkanie w celu przedstawienia i omówienia oferty. Oczywiście, calem takiego spotkania z punktu widzenia agenta jest podpisanie umowy polisowej, ale druga strona wcale nie jest do tego zobowiązana i dopiero po uzyskaniu wiedzy na temat innych ofert może, ale wciąż nie musi, zdecydować się na wybrany produkt.

Miejscem spotkanie może być dowolna lokalizacja ustalona pomiędzy klientem a agentem, a zatem tak placówka oddziału, jak mieszkanie klienta. W tym drugim przypadku nie trzeba dostosowywać się do godzin otwarcia towarzystwa i podjąć decyzję co do zakupu polisy w domowym zaciszu.

Klient ma ponadto niepowtarzalną okazję zapytania agenta o wszystkie niejasne kwestie znajdujące się w szczegółach oferty, a zwłaszcza wysokość sum ubezpieczenia za umowę podstawową i dodatki czy w końcu wysokość składki. Do takiego spotkania można się samemu przygotować. Jeśli wiadomo, z jakiego towarzystwa pojawi się agent, warto prześledzić dokument OWU załączony na stronie ubezpieczyciela.

Dodaj komentarz