Piotr Ławicki zwycięzcą niedzielnej rywalizacji na JBL Triathlon Sieraków

Za nami ostatni dzień JBL Triathlon Sieraków. Sobota powiesiła wysoko poprzeczkę pod względem oczekiwanych przez kibiców emocji, gdyż Kacper Stępniak ustanowił 2 nowe rekordy JBL Triathlon Sieraków. Niedziela jednak stanęła również na wysokości zadania gwarantując sporą dozę wrażeń! Patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Cały Sieraków długo bawił się po ogłoszeniu sobotnich wyników. Przyczyna buła nietuzinkowa – Kacper Stępniak ustanowił nowy rekord ogólny trasy (3:45:38). Oprócz tego pobił on również rekord etapu kolarskiego (1:55:49). Wśród Pań najlepsza była Maria Cześnik, która pokonała 112,99 km w 4:31:41.
W niedzielę rywalizacja odbyła się na dystansie potocznie nazywanym ćwiartką (56,6 km). Na mecie jako pierwszy pojawił się Piotr Ławicki, który pokonał trasę w sercu Wielkopolski w 1:55:59. Drugi na mecie pojawił się Krzysztof Adrjanowski, który uzyskał czas 2:00:53. Piotr Lesiecki ledwo wywalczył miejsce na podium wygrywając z czwartym Piotrem Szcześniakiem zaledwie o 29 sekund uzyskując czas 2:05:11.
Wśród Pań najlepsza była Karolina Jahnz (2:13:10), która pokonała Ewelinę Wołos o minutę i 37 sekund. Trzecia na trasie zameldowała się reprezentantka TriGym Zuzanna Modzelewska (2:26:37).