Piłkarze ręczni MKS Poznań wygrywają czwarty mecz

Piłkarze ręczni MKS Poznań w kolejnym meczu I ligi zwyciężyli faworyzowaną Pomezanię Malbork 33:24 (13:11).

MKS fot. Elżbieta Skowron

Czwarte zwycięstwo odnieśli w rozgrywkach 1 ligi piłkarze ręczni MKS Poznań. W sobotnie popołudnie w pokonanym polu zostawi Pomezanię Polski Cukier Malbork zwyciężając 33:24.
W mecz lepiej weszli doświadczeni goście i po karnym Łukasza Cielątkowskiego prowadzili 4:2.W 17 minucie spotkania  bramkę z koła zdobył Marek Boneczko i podopieczni Igora Stankiewicza prowadzili 9:7. Następne minuty należały już do gospodarzy. Poznaniacy zdobyli pięć bramek z rzędu nie tracąc żadnej i wyszli na prowadzenie 12:9. Po pół godzinie gry było 13:11 dla MKS. Po zmianie stron na boisku panowała już tylko jedna drużyna. Czerwono-czarni grali bardzo dobrze w defensywie, a w kontrataku brylowali Mateusz Pacała i Wojciech Leder. Na dwie minuty przed końcową syreną na tablicy widniał wynik 33:21 dla miejscowych i było to najwyższe prowadzenie podopiecznych Domana Leitgebera w tym meczu.
Poznaniacy zagrali w tym meczu mądrze i zespołowo. Mozolnie budowali swoją przewagę, a cała drużyna zasługuje na pochwałę.
Ostatecznie MKS Poznań pokonał Pomezanię Polski Cukier Malbork 33:24 i po siedmiu meczach ma na swoim koncie 8 punktów.
MVP meczu – Bartosz Przedpełski
MKS: Badowski, Góral, Zarzycki – Tokaj 7, Pacała 5, Leder 4, Przedpełski 4, Pochopień 3, Bekisz 3, Bartłomiejczyk 3, Grycman 2, Kasperczak J. 1, Niedzielak 1, Komisarek.
Pomezania: Kądziela, Kochański – Maluchnik 6, Dawidowski 4, Boneczko 3, Nawrocki 2, Cielątkowski 2, Dukszto 2, Michałów 2, Perwenis 1, Nowaliński 1, Dobosz 1, Gryz.