Pies asystujący w urzędzie miasta


W pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami są najważniejsze obiekty sportu i kultury: Stadion Miejski, Termy Maltańskie, Centrum Kultury Zamek, Teatr Nowy, Biblioteka Raczyńskich czy Brama Poznania, a także Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych.

Na nowej linii tramwajowej na Naramowice po raz pierwszy w kraju zamontowano na przystankach urządzenia naprowadzające dla osób niewidomych – Totupoint. Cała baza tych niezwykle potrzebnych urządzeń na terenie Poznania znajduje się w linku: totupoint.pl/.

Jest ich 187, rozmieszczone są m.in. w budynkach urzędu miasta, uczelni, przy makietach dla osób niewidomych i w instytucjach kultury.

Stolica Wielkopolski była też pierwszym dużym miastem, które masowo zaczęło kupować nowoczesny niskopodłogowy tabor autobusowy. Obecnie wszystkie autobusy jeżdżące liniowo są niskopodłogowe.

Poznań dofinansowuje działalność warsztatów terapii zajęciowej i pomaga osobom z niepełnosprawnością w dostępie do sprzętu i turnusów rehabilitacyjnych. Działa też program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – który zapewnia tej grupie społecznej warunki do rozwoju, nauki, pracy i uczestnictwa w kulturze. Miasto wspiera również członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami. AW

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz