Lech Poznań wygrał pierwszy sparing w Turcji

Lech Poznań w swoim pierwszym sparingowym meczu podczas obozu przygotowawczego w Turcji wygrał 3:1 z Zorią Ługańsk. Bramki dla Lecha zdobywali Mario Situm, Christian Gytkjaer oraz Kamil Jóźwiak.

Od początku spotkania tempo meczu było iście sparingowe. Jednak to Zoria przez pierwszy kwadrans częściej była przy piłce i gościła na połowie Kolejorza. Z czasem ta, bądź co bądź, mała przewaga – zaczęła się rozmywać i to lechici przejęli inicjatywę. Dużo zamieszania siały skrzydła Kolejorza Barkroth – Situm. Udokumentowanie tego mieliśmy jeszcze w pierwszej połowie. Świetną akcją indywidualną popisał się Szwed, który przedryblował przy linii końcowej boiska defensora Zorii, wszedł w pole karne i wyłożył na tacy piłkę do Mario Situma, który skierował futbolówkę już do pustej siatki. Chwilę przed przerwą poznaniacy podwyższyli prowadzenie. W polu karnym faulowany był Mario Situm i sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Christian Gytkjaer, który ustalił wynik pierwszej części spotkania.

Pierwsze trzy kwadranse odbyły się bez żadnego nowego zawodnika w zespole Kolejorza. Dopiero w okolicach 60 minuty trener Nenad Bjelica desygnował do gry nową jedenastkę, w której znaleźli się Piotr Tomasik, Thomas Rogne oraz Oleksiy Khoblenko. Po tej zmianie padła kontaktowa bramka dla drużyny z Ługańska. Po rzucie rożnym do piłki doszedł Iury i pokonał Buricia. W tej sytuacji niestety nie popisał się Thomas Rogne, który zgubił Brazylijczyka podczas krycia. Z kolei Oleksiy Khoblenko naznaczył się tym, że bardzo mocno naciskał obrońców i rozpoczynał pressing Kolejorza. W 87 minucie ten pressing wiele dał, albowiem gracze z Ługańska zostali zmuszeni do popełnienia błędu. Piłkę przed polem karnym przejął Radosław Majewski i oddał ją do Khoblenki. Nowy nabytek Lecha uderzył na bramkę, jednak zbyt mało precyzyjnie, ale na tyle nieprzyjemnie, by bramkarz Zorii „wypluł” piłkę, do której doszedł Kamil Jóźwiak zdobywając trzeciego gola w tym meczu sparingowym.

Lech Poznań – pierwsza połowa: Burić – Gumny, Vujadinović, Janicki, Kostevych – Trałka, Gajos, Radut – Barkorth, Gytkjaer, Situm

Lech Poznań – druga połowa (od 60 minuty): Burić – Wasielewski, Rogne, Dilaver, Tomasik – Jevtić, Tetteh, Majewski – Jóźwiak, Klupś, Khoblenko.