Pierwszy raz w Tarnowie Podgórnym

Przed Tarnovią Basket pierwszy mecz w roli gospodarza w sezonie 20/21. Do Wielkopolski przyjeżdża zespół Gimbasket Wrocław, który jeszcze nie wyszedł na parkiet w tych rozgrywkach. Patronat nad tarnowskim zespołem sprawuje Nasz Głos Poznański.

Mecz Gimbasketu w pierwszej kolejce został przełożony, tym samym spotkanie z Tarnovią będzie dla wrocławian inauguracją sezonu. Tarnowscy zawodnicy rozpoczęli rozgrywki od wyjazdu do Kątów Wrocławskich, gdzie zmierzyli się z czwartą drużyną ubiegłego sezonu w Grupie D Dijo Polkąty Maximus. Po pierwszej kwarcie gospodarze uzyskali kilkupunktową przewagę i utrzymywali ją na podobnym poziomie przez drugą i trzecią część meczu. Tarnovia cały czas utrzymywała się jednak w grze, a w czwartej kwarcie zaczęła odrabiać straty. W ostatniej minucie były tu już tylko dwa punkty, ale doświadczona drużyna z Kątów Wrocławskich nie popełniała błędów i dzięki celnym osobistym wygrała mecz czteroma punktami (86:82).