Pierwsze zwycięstwo SKF Politechnika Poznańska

Beniaminek II ligi siatkówki kobiet zespół SKF Politechnika Poznańska odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczne Przemysława Wodzienia wygrały we własnej hali z Alexas Turek 3:1 i zajmują siódme miejsce w tabeli. Za tydzień poznanianki zmierzą się na wyjeździe z KS Spójnia Stargard.

SKF Politechnika Poznańska - Alexas Turek 04
Pierwszy mecz siatkarek SKF Politechnika Poznańska w II lidze przed własną publicznością zgromadził w kameralnej sali przy ul. Jana Pawła II dużą liczbę fanów, którzy przez całe spotkanie dopingowali podopieczne Przemysława Wodzienia. Spotkanie rozpoczęła się dobrze dla poznanianek, ale od połowy pierwszego seta inicjatywę zaczął przejmować Alexas Turek. Najpierw prowadził 15:13, aby wygrać seta 25:18.

W drugim secie sztab szkoleniowy poznanianek dokonał zmian w ustawieniu zespołu, które zaowocowały lepszą grą i zwycięstwem 25:20. Zdecydowanie najbardziej wyrównany i zacięty był trzeci set, który rozpoczął się od prowadzenie drużyny Alexas Turek 6:1. Jednak poznanianki zdołały doprowadzić do remisu 9:9, od którego zaczęła się wymiana ciosów. Dobra gra na skrzydłach Sandry Pierzchały i Pauliny Pachurki, które wsparła broniąca ważne piłki libero Joanna Przybylska, zaprocentowały wygraną 25:22. Kolejna odsłona toczyła się już pod dyktando siatkarek SKF Politechnika Poznańska, które wygrały 25:16 i cały mecz 3:1.

– Ten mecz miał znaczenie symboliczne, gdyż to pierwsza nasza wygrana w II lidze. Mój zespół potrzebował takiego wyniku, żeby uwierzył w siebie i sens ciężkich treningów. W końcu zagrało wszystko tak jak miało i efekt jest. Wygrana 3:1 z Alexasem Turek cieszy, ale w pierwszym i trzecim secie zaliczyliśmy dużo własnych błędów. Natomiast w pozostałych setach zagraliśmy bardzo skutecznie – mówił po meczu trener SKF Politechnika Poznańska, Przemysław Wodzień.

SKF Politechnika Poznańska – Alexas Turek 3:1 (18:25, 25:20, 25:22, 25:16)

SKF: Pierzchała, Kohut, Gudowicz, Pachurka, Gapik, Halczak, Przybylska (libero) oraz Bińczycka, Kwiatek, Koziorowska (libero), Bukowiecka, Turek.

Wyniki spotkań 3. kolejki II ligi siatkówki kobiet:
(sobota, 22 października 2016 roku)
KŻPS Kościan – SMS Police 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)
KS Murowana Goślina – Culmen Chełmno 3:0 (27:25, 25:22, 25:21)
KS Energetyk Poznań – Spójnia Stargard 3:2 (19:25, 19:25, 25:15, 26:24, 15:9)

Wyniki i terminarz najbliższych spotkań SKF Politechnika Poznańska:

KS Energetyk Poznań – SKF Politechnika Poznańska 3:1 (25:18, 25:16, 23:25, 26:24)

SMS Police – SKF Politechnika Poznańska 3:0 (25:19, 28:26, 25:23)

SKF Politechnika Poznańska – UKS Alexas Turek 3:1 (18:25, 25:20, 25:22, 25:16)