Pierwsza porażka koszykarzy Enea Basket Poznań

Pierwsze punkty zdobywają poznaniacy, ale przez większą część tej kwarty żadna drużyna nie uzyskuje wyraźnej przewagi. Dopiero końcówka kwarty przynosi drużynie gospodarzy 4-punktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie zarysowuje się przewaga drużyny Sokoła, która, co prawda nie dramatycznie, ale systematycznie zwiększa swoją przewagę i na koniec pierwszej połowy rośnie do 9 punktów. Trzecia kwarta w wykonaniu gości jest najgorsza. Zawodnicy miejscowego zespołu poprawiają celność rzutów za 3 punkty. Szczególnie bolesny dla poznaniaków jest początek tej kwarty, gdy przewaga gospodarzy wzrasta do 18 punktów (59:41 – 7’21’’). W końcu udaje się powstrzymać ten gwałtowny trend, ale i tak kwarta kończy się z przewagą 23 punktów na korzyść gospodarzy. Mecz został praktycznie rozstrzygnięty. Wprawdzie 4 kwarta (16:23) pozwala zmniejszyć rozmiary porażki, ale już nie odwróci losów tego meczu.