Piąte kolejne zwycięstwo koszykarek Lidera

Licznik zwycięstw koszykarek UKS Lider Swarzędz, nad którymi patronat sprawuje Nasz Głos Poznański, bije. Tym razem w mikołajkową niedzielę pokonały na hali SCSiR MKS Polkowice 87:59. Był to mecz na szczycie tabeli, gdyż spotkały się dwa niepokonane ligowe zespoły.

UKS Lider Swarzedz

Liderki mecz rozpoczęły piątką: Dedio, Kucharska, Szarzyńska, Iwanowicz oraz Rutkowska. Wysoko wygrana pierwsza kwarta ustawiła mecz, od stanu 5:4 po 5 minutach swarzędzanki powiększały przewagę do 23:8.

Kolejne kwarty to powiększanie przewagi Lidera. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała dobre akcje swarzędzkich koszykarek. Dobrze grała rezerwowa Anna Gurzęda, kapitan Magda Dedio mimo, że najmniejsza na boisku zbierała mnóstwo piłek i dobrze kierowała grą zespołu. W czwartej kwarcie w zespole Lidera zadebiutowały dwie wychowanki klubu: Zosia Bilińska rocznik 2002 oraz Agnieszka Michałowska rocznik 2001.

Punkty w tym meczu zdobywały: Dedio 19, Gurzęda 17, Szarzyńska 16, Iwanowicz 8, Piasecka 7, Kucharska 6, Babij 6, Rutkowska 6, Bilińska 2, Michałowska. Po tym meczu zespół Lidera Swarzędz umocnił się na czele ligowej tabeli.