Piąta z rzędu wygrana ENEA AZS Poznań (ZDJĘCIA)

Koszykarki Enei AZS Poznań w niedzielnym meczu Basket Ligi Kobiet  pokonały  po dogrywce Ślęzę  Wrocław 81:80 (28:23, 15:14, 19:17, 12:20, d: 7:6). To piąte z rzędu zwycięstwo akademiczek, które są bliskie awansu do play-off. Patronat nad poznaniankami sprawuje Nasz Głos Poznański.

Ogromne emocje w meczu Enea AZS Poznań – 1KS Ślęza Wrocław. Akademiczki pomimo 13 punktowej przewagi w 4 kwarcie były bliskie przegrania meczu, bowiem wrocławianki na 2 sekundy do końca 4 kwarty, przy stanie 74:73 miały dwa rzuty wolne i gdyby Alesia Sutton wykorzystała obydwa, akademiczki nie zdążyłyby odrobić straty. Jednak Sutton trafiając tylko jeden rzut wolny doprowadziła do dogrywki. W dodatkowym czasie gra była kosz za kosz, ale to poznanianki goniły gości, odwrotnie jak w całym meczu. Kiedy przy stanie 78:80 dla Ślęzy Jovana Popović trafiła tylko 1 osobistego, gra z obu stron stała się bardzo chaotyczna i nieprzewidywalna. Straty goniły straty, a piłka niczym w siatkówce trafiała z rąk do rąk. W tym zamieszaniu więcej szczęścia miały podopieczne Grzegorza Zielińskiego. Celnym koszem na 20 sekund do końca zakończyła akcję Gamrice Davis wyprowadzając Enea AZS na 1 punktowe prowadzenie. Jak się okazało był to rzut na wagę zwycięstwa, bo wrocławianki nie przeprowadziły już skutecznej akcji do końca dogrywki.