Piąta wygrana z rzędu Enea Energetyka Poznań

W trzecim secie przy wyniku 10:10 poznanianki stanęły w miejscu i straciły 6 punktów z rzędu i przegrywały 11:17. Podwójna zmiana trenera Marcina Patyk zniwelowała przewagę punktową na 15:17. Na boisku pojawiły się Wiktoria Niwald i Martyna Pisarska. Zawodniczki ze Szczyrku nie poddawały się i mocno zagrały w elemencie blok-obrona i wygrywały 23:17. Młode siatkarki podobnie jak w drugim secie w końcówce zaczęły popełniać błędy i straciły całą przewagę punktową. O wyniku seta zadecydowała walka na przewagi i po skończonym ataku Dąbrowskiej i asie serwisowym Plagi Enea Energetyk Poznań wygrał trzeciego seta 27:25 i tym samym 5 mecz z rzędu.
MVP meczu została wybrana Wiktoria Niwald.

Pierwszoligowe siatkarki najbliższy mecz zagrają już w środę, 16 marca, z zespołem z Częstochowy. Mecz odbędzie się o godz. 17:00 w hali UAM przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu.