Piąta wygrana z rzędu Enea Energetyka Poznań

W miniony weekend pierwszoligowe siatkarki wygrały z SMS PZPS Szczyrk 3:0 i wyprzedziły w tabeli zespół z Częstochowy. Enea Energetyk Poznań zajmuje czwarte miejsce. Patronem medialnym poznańskiego klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Pierwszy set miał jednostronny przebieg i toczył się pod wyraźne dyktando popularnych EnergetykGIRLS. W drugiej odsłonie meczu zawodniczki ze Szczyrku poprawiły swoje przyjęcie, blok oraz zagrywkę. Zdeterminowane młode uczennice SMSu odrzuciły od siatki poznanianki i wypracowały sobie czteropunktową przewagę (16:12). Rywalki nie zwalniały tempa i doprowadziły do wyniku (24:20) i były już o krok od wygrania drugiego seta, ale w tym samym momencie podopieczne Wiesława Popika zaczęły popełniać błędy, nie były skuteczne w ataku i straciły 5 punktów z rzędu w jednym ustawieniu. Energetyczne wykorzystały słabszy moment przeciwniczek i po świetnej grze Wiktorii Niwald i asie serwisowym Dagmary Dąbrowskiej wygrały seta 26:24!