Piąta wygrana Biofarmu Basketu z rzędu!

Biofarm Basket Poznań gładko wygrał z Energą Kotwicą Kołobrzeg 88:66 w meczu 25. kolejki 1 Ligi koszykówki mężczyzn. Dla drużyny trenera Marcina Klozińskiego był to piąty triumf z rzędu, a zarazem potwierdzenie play-offowych ambicji.

Inicjatywę w pierwszej kwarcie ewidentnie wykazywał Basket, zachęcony czterema ostatnimi zwycięstwami z rzędu. Efektowne dwa wsady Mateusza Bręka otworzyły pulę punktową poznaniaków, od pierwszych minut mobilizując poznańską publiczność do gorącego dopingu. Środek kwarty to z kolei mobilizacja gości: Kotwica niemalże odrobiła stratę i na 3 minuty przed końcem traciła tylko jeden punkt przy stanie 18:17. Dobre zgranie BBP dało jednak znakomite rezultaty pod koniec: finalne prowadzenie 26:17 po pierwszych 10 minutach gry.