Pewny pierwszy krok Enea/AZS w drodze do finału!

Poznanianki bardzo udanie rozpoczęły turniej półfinałowy mistrzostw Polski do lat 22 w Gorzowie Wielkopolskim. W pierwszym meczu Enea AZS Poznań pokonała UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 81:48.

Obie drużyny zainaugurowały zmagania w grupie czwartej, w której grają jeszcze zespoły z Gorzowa Wielkopolskiego i Płocka. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. Mimo to lepiej zakończyły ją Akademiczki, które schodziły na krótką przerwę z pięcioma punktami zaliczki. Zawodniczki Krzysztofa Dobrowolskiego nie były usatysfakcjonowane niskim prowadzeniem i drugą kwartę rozpoczęły wręcz doskonale. W przeciągu trzech pierwszych minut zdobyły siedem punktów, a rywalki żadnego. Dzięki temu wyrobiły sobie dwanaście punktów przewagi i spokojnie mogły kontrolować wydarzenia boiskowe. Poznanianki mimo wielu niecelnych rzutów z dystansu były bezbłędne na linii rzutów osobistych, a przewaga zwiększała się z każdą minutą. Celny trzypunktowy rzut Alicji Szloser w końcówce kwarty dał aż 19 punktów przewagi. Przed przerwą UKS Basket SMS zniwelował o dwa „oczka” swoje straty, ale do przerwy na parkiecie królowały wyłącznie Akademiczki o czym świadczy wynik (44:27).

Druga część meczu rozpoczęła się równie dobrze. Bardzo szybko za dwa punkty rzuciła Aleksandra Parzeńska, a chwilę później trzy „oczka” zdobyła Marta Nowicka. Dwadzieścia pięć punktów przewagi musiało już w pełni uspokoić trenera Dobrowolskiego i jego zawodniczki. Taką przewagę bardzo trudno jest stracić. Przed ostatnią kwartą na tablicy wyników było 63:38 i tylko kataklizm mógł zabrać akademiczkom pierwsze turniejowe zwycięstwo. Do tego na szczęście nie doszło, a zawodniczki Enei AZS ostatecznie zwiększyły jeszcze swoją przewagę do 33 punktów.

Na ogromne pochwały zasługuje cały zespół, który wytrzymał presję pierwszego spotkania w turnieju. Najjaśniejszą postacią była Alicja Szloser, która rzuciła 18 „oczek”. To dopiero pierwszy krok w drodze po awans do finału Mistrzostw Polski U22, który odbędzie się w Poznaniu. Akademiczki zmierzą się w sobotę o godzinie 14:00 z gospodyniami, Eneą AZS AJP Gorzów Wielkopolski.

Enea AZS Poznań – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 81:48 (23:18, 21:9, 19:11, 18:10)

Enea AZS: Szloser 18, Kotula 14, Tyszkiewicz 9, Nowicka 9, Banaszak 6, Parzeńska 6, K. Wróblewska 6, Niemojewska 4, Zięmborska 4, Stefańczyk 2, Banach 2, S. Wróblewska 1.

UKS Basket SMS: Leszczyńska 12, Płonka 8, Myślak 7, Wieczyńska 5, Dudek 4, Kozłowska 4, Kośla 3, Maciejewska 2, Samulak 2, Solak 1,Borawska 0, Janusz 0.