Pewne zwycięstwo siatkarek SKF Politechnika Poznańska

Drugoligowe siatkarki SKF Politechnika Poznańska pewnie wygrały we własnej hali z drużyną Armar Profi Auto Culmen Chełmno 3:0 i awansowały na czwarte miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie podopieczne Przemysława Wodzienia rozegrają 19 listopada na wyjeździe, a rywalem będzie UKŻPS COCCODRILLO Kościan.

SKF Politechnika Poznańska - UKS Culmen Chełmno 06
Poznanianki spotkanie z zespołem z Chełmna rozpoczęły nie najlepiej, gdyż po pierwszych atakach przegrywały 0:4. Trener Przemysław Wodzień poprosił o czas dla swojego zespołu, który szybko doprowadził do remisu 5:5. W kolejnych minutach licznie zgromadzenie kibice w kameralnej hali Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła oglądali bardzo wyrównany set, którego końcówka należała do siatkarek SKF Politechnika Poznańska – 25:22.

Kolejny set to już zdecydowana dominacja poznanianek, które wygrały 25:17. Trener Wodzień w tej odsłonie dał szansę pokazania się na boisku wszystkim rezerwowym zawodniczkom. Jeszcze większą przewagę drużyna SKF Politechnika Poznańska miała w trzecim secie. Po serii atomowych zagrywek w wykonaniu Pauliny Pachurki i Angeliki Halczak wspartymi dobrą grą skrzydłowej Sandry Pierzchały oraz libero Joanny Przybylskiej poznanianki szybko wygrały. 25:13 i w całym spotkaniu 3:0.

Była to trzecia z rzędu wygrana zawodniczek z Poznania w rozgrywkach II ligi siatkówki kobiet. – W naszej grze było dziś sporo plusów, ale i były elementy do poprawy. Będziemy dalej pracować, aby było coraz lepiej w kolejnych grach – powiedział po spotkaniu trener SKF Politechnika Poznańska, Przemysław Wodzień.

SKF Politechnika Poznańska – Armar Profi Auto Culmen Chełmno 3:0 (25:22, 25:17, 25:13)

SKF: Pierzchała, Gapik, Gudowicz, Halczak, Kohut, Pachurka, Przybylska (libero) oraz Kwiatek, Turek, Radzewicz, Koziorowska(l), Bińczycka, Bukowiecka.