Petr Nemec o porażce Warty Poznań z Rakowem Częstochowa

– Graliśmy z zespołem, który jedną nogą jest już w ekstraklasie, więc nie ma co robić tragedii, ale bramki sobie sami strzeliliśmy – mówi po sparingowej porażce 0:2 z Rakowem Częstochowa trener Warty Poznań, Petr Nemec. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

– To jest tylko sparing, trenujemy mocno, więc nasza gra na pewno nie jest idealna. Piłkarze mają prawo mieć „ciężkie” nogi. W tym okresie wyniki nie są najważniejsze. Z drugiej strony jednak nie możemy sobie sami strzelać bramek, tak jak to było w tym meczu. Obie bramki dla Rakowa to były prezenty od na. Drugi gol był wprawdzie efektem dobrego pressingu Rakowa, ale w strefie środkowej nie mieliśmy prawa zagrać tak, jak zagraliśmy. Straciliśmy piłkę i zostaliśmy ukarani golem. W drugiej połowie nasza gra była już lepsza, szczególnie jeśli chodzi o defensywę. Przeciwnik nie miał żadnych dogodnych sytuacji, mimo że długo utrzymywał się przy piłce. Po moich zawodnikach było widać, że od 14 dni ciężko pracujemy. Nie zapominajmy też o tym, że graliśmy z zespołem, który jest już jedną nogą w ekstraklasie, więc nie można z tej porażki robić tragedii. Na boisku było widać różnicę w umiejętnościach. Zapominamy już o tym meczu, idziemy dalej i skupiamy się na pracy, która jest jeszcze do wykonania – mówi po sparingowej porażce 0:2 z Rakowem Częstochowa trener Warty Poznań, Petr Nemec.

Warta Poznań – Raków Częstochowa 0:2 (0:2)

Bramki: Maciej Domański (25. i 34. minuta)

Warta Poznań (I połowa): Adrian Lis – Michał Kozajda, Bartosz Kieliba, Wojciech Onsorge, Radosław Jasiński – Krzysztof Biegański, Artur Marciniak, Michał Grobelny, Robert Janicki, Michał Jakóbowski – Michał Żebrakowski.

Warta Poznań (II połowa): Tomasz Laskowski – Michał Kozajda (70. Kajetan Szmyt), Mateusz Wypych, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb – Grzegorz Szymusik, Bartosz Kalupa, Adrian Cierpka, Hubert Sobol, Wojciech Fadecki – Łukasz Spławski.

Raków Częstochowa (I połowa): Jakub Szumski – Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Kamil Kościelny – Piotr Malinowski, Igor Sapała, Karol Noiszewski, Jakub Apolinarski, Maciej Domański, Miłosz Szczepański – Sebastian Musiolik.

Raków Częstochowa (II połowa): Jakub Szumski (65. Kacper Trelowski) – Tomáš Petrášek, Oskar Krzyżak, Łukasz Góra, Karol Mondek, Patryk Kun, Marcin Listkowski, Petr Schwarz, Mateusz Zachara, Damian Michalik, Adam Czerkas.