Pechowa porażka Warty Poznań

Warta Poznań w 23 kolejce II ligi piłkarskiej przegrała z Olimpią Elbląg 1:2 (0:1). Prowadzenie dla gości zdobył w 39 minucie Kubowicz. Na 4 minuty przed końcem wyrównał Marciniak, ale 60 sekund później Stępień zdobył złotą bramkę dla Olimpii.

Warta Poznań – Olimpia Elbląg na zdjęciach

Walcząca o utrzymanie Warta Poznań u siebie w Ogródku podejmowała drużynę, która walczy o awans do pierwszej ligi, czyli Olimpię Elbląg. W ostatnim meczu tych drużyn Olimpia wygrała 6:1, więc mecz tych drużyn zapowiadał się na bardzo jednostronne widowisko.

Podopieczni trenera Petera Nemca nie rozpieszczali swoich kibiców na trybunach podczas pierwszej połowy. Mecz nie stał na wysokim poziomie i goście z Elbląga udzielił się poziom tego spotkania. Jednak to oni, za sprawą Dawida Kubowicza, objęli prowadzenie i to zawodnicy Olimpii zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Warciarze postanowili się wziąć do roboty w drugiej części spotkania i chcieli za wszelką cenę odrobić straty z pierwszej połowy. Udało się to podopiecznym Nemca dopiero w 84. minucie dzięki Arturowi Marciniakowi. Niestety jednak poznaniacy za długo nie pocieszyli się z prowadzenia. Dwie minuty później Radosław Stępień walnął obuchem w głowę poznańską drużynę i ustalił wynik spotkania na 1:2.

Warta Poznań – Olimpia Elbląg 1:2 (0:1)

Bramki: Artur Marciniak (84.) – Dawid Kubowicz (39.), Radosław Stępień (86.)

Warta: Tomasz Laskowski – Franciszek Siwek (70. Łukasz Spławski), Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge (46. Tomasz Dejewski), Filip Brzostowski, Bartosz Kieliba, Artur Marciniak, Dominik Chromiński, Michał Ciarkowski, Gracjan Goździk, Mateusz Broź.

Olimpia: Kacper Tułowiecki – Dawid Kubowicz, Radosław Bukacki (66. Rafał Maciążek), Łukasz Pietroń, Damian Szuprytowski (46. Rafał Lisiecki) Krzysztof Niburski (80. Maciej Rozumowski), Kamil Wenger, Michał Ressel, Radosław Stępień, Jakub Bojas (66. Patryk Sokołowski), Anton Kolosov.