PBO23 – co się zmieni?


Zgłoszone przez poznaniaków projekty od tego roku opiniować będą również Komisje Dialogu Obywatelskiego, jednak – podobnie jak w przypadku rad osiedli – opinia KDO będzie jedynie sugestią dla głosujących lub opiniujących projekt, nie będzie przesądzać o jego przyjęciu lub odrzuceniu.

Ważną zmianą wypracowaną przez zespół jest wprowadzenie zapisu o ogólnodostępności projektów realizowanych ze środków PBO. Oznacza to, że możliwość nieodpłatnego korzystania z ich efektów musi mieć ogół mieszkańców, a nie wyłącznie określona grupa ludzi. Realizacja projektów powinna odbywać się w przestrzeni publicznej, umożliwiając nieodpłatne korzystanie z nich wszystkim zainteresowanym mieszkańcom.

Członkowie zespołu dyskutowali także o rezerwie budżetowej. Zdecydowali, że nadal będzie decydować o tym frekwencja wyborcza w poszczególnych rejonach.

Teraz propozycje zespołu ds. Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego zostaną przedstawione miejskim radnym. Temat ten ma zostać omówiony podczas sesji 5 kwietnia. AJ

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz