PBO23 – co się zmieni?


Definicja Zielonego Budżetu, podział środków, liczba zgłaszanych projektów czy oddawanych głosów – to tylko niektóre zagadnienia, nad którymi przez kilka miesięcy dyskutował Zespół ds. Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Wynikiem pracy grupy zaangażowanych mieszkańców są nowe zasady PBO23, które teraz zostaną przedstawione miejskim radnym. Zespół ds. Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego zakończył swoją pracę. Podczas ostatniego spotkania oficjalnie przegłosowano wszystkie pomysły zmian.

– Wypracowane zasady PBO23 są efektem pracy grupy zaangażowanych osób, a nie tylko miejskich urzędników. Na pracę na rzecz Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego poświęcili Państwo wiele godzin swojego prywatnego czasu, za co serdecznie dziękuję, podobnie jak za fajny i wartościowy efekt końcowy. Chętnie pozostaniemy w kontakcie z członkami zespołu – mówił Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP.

– Dziękuje wszystkim za pracę w zespole. Wydaje nam się, że kilka rzeczy zostało poprawionych. Nie czeka nas rewolucja, ale wypracowaliśmy parę istotnych zmian. Mam nadzieję, że nasze zasady zostaną teraz przyjęte przez radę miasta i wejdą w życie. Jeśli tak się stanie, za rok zobaczymy, jak przełożą się one na funkcjonowanie budżetu obywatelskiego – dodał Mariusz Szlendak, przewodniczący Zespołu ds. Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zespół liczył 37 osób. W jego skład weszli nie tylko urzędnicy, ale reprezentanci różnych środowisk: grup mieszkańców, wnioskodawców z poprzednich lat, rad osiedli, organizacji pozarządowych, Miejskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta, a także miejscy radni, wśród których byli członkowie wszystkich klubów. Głównym zadaniem zespołu było wypracowanie zasad i rozwiązań, służących doskonaleniu kolejnych odsłon Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego – na początek PBO23. Jego członkowie bazowali na dotychczasowych doświadczeniach oraz ewaluacjach minionych edycji programu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz