Otwarcie zintegrowanego węzła przesiadkowego w Buku (ZDJĘCIA)


– Inwestycja była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Jak bardzo, najzwyczajniej widać po zapełnieniu praktycznie wszystkich miejsc parkingowych oraz po dużej liczby jednośladów i zdecydowanie samego początku, czyli momentu kiedy mieszkańcy zaczęli korzystać z tej infrastruktury. Bukowski węzeł przesiadkowy bez wątpienia już spełnia swoje zadanie – mówił Paweł Adam, burmistrz miasta i gminy Buk.
Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy władz gminy Buk we współpracy z powiatem poznańskim. Wykonanie tak ogromnej inwestycji nie byłoby możliwe bez dofinansowania ze środków UE. Dzięki temu, że na terenie Metropolii Poznań i powiatu poznańskiego powstało kilkadziesiąt zintegrowanych węzłów przesiadkowych, gmina Buk też mogła skorzystać z takiej możliwości. Będąc członkiem Stowarzyszenia Metropolia Poznań sięgnęła po środki unijne dedykowane Zintegrowanym Inwestycjom Terytorialnym dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.
Koszty zrealizowanego całej inwestycji wyniosły 16.400.475 zł, natomiast kwota dofinansowania całości zadania – 9.594.226 zł.

Inwestycja składała się z dwóch zasadniczych elementów: budowy węzła przesiadkowego przy ul. Kolejowej w Buku (to zadanie należało do gminy). Drugim składnikiem była budowa ścieżki rowerowej pomiędzy Bukiem a Szewcami, która połączyła sołectwa i miasto bezpośrednio z węzłem przesiadkowym. Partnerem gminy Buk przy realizacji tego zadania było Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. wykluczonykomunikacyjnie pisze:

    No i fajnie!prawie z niczym
    Szkoda tylko, że o mieszkańcach bez dostepu do kolei się nie mysli wcale:(

Dodaj komentarz