Ósme ligowe zwycięstwo SKF KS Poznań

Siatkarskie derby Poznania w III lidze zakończyły się szybkim zwycięstwem SKF KS Poznań nad UZSMS II Poznań. Podopieczne Zbigniewa Woźniaka potrzebowały zaledwie godziny, aby wygrać mecz 3:0 i umocnić się na pozycji lidera tabeli. Patronem medialnym klubu SKF KS Poznań jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

SKF KS Poznań sezon 2015_2016
Pierwszy set został szybko zdominowany przez siatkarki SKF KS Poznań, które prowadziły 6:2 i stopniowo zdobywały coraz większą przewagę, aby finiszować z wygraną 25:17. W drugim secie przewaga podopiecznych Zbigniewa Woźniaka była jeszcze bardziej widoczna, a set zakończył się ich zwycięstwem 25:7. W ostatniej odsłonie na parkiecie pojawiły się mniej doświadczone zawodniczki SKF KS Poznań, które również kontrolowały przebieg seta, aby wygrać bardzo pewnie 25:12.

Było to ósme z rzędu zwycięstwo zawodniczek SKF KS Poznań w tegorocznym sezonie rozgrywkowym. Za tydzień o godz. 19:00 siatkarki SKF KS Poznań zagrają u siebie z UKS Rataje ZSO 4 Poznań i jeżeli wygrają za trzy punkty będą już pewne gry o miejsca 1-4 w rozgrywkach ligowych.

UKS ZSMS II Poznań – SKF KS Poznań 0:3 (17:25, 7:25, 12:25)

SKF KS Poznań: Sandra Pierzchała, Karolina Kohut, Paulina Pachurka, Łucja Bińczycka, Jagoda Radzewicz, Lidia Błędowska, Joanna Przybylska (libero) oraz Zuzanna Patynek, Agnieszka Szczerba, Wiktoria Mikołajczak, Anna Urbańska, Katarzyna Balicka.

Występy zespołu SKF KS Poznań w III lidze są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania.