Były trener reprezentacji Polski na turnieju w Luboniu

Od poniedziałku w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozgrywany będzie VIII Turniej Sylwestrowy Juniorek pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Gośćmi specjalnymi turnieju będą Włodzimierz Sadalski i Waldemar Wspaniały.

Turniej Sylwestrowy 2014 WZPS

W turnieju weźmie udział osiem zespołów, które w pierwszej fazie rozrywek zostały podzielone na dwie grupy (wg zasady: 2 zespoły z Wielkopolski, 2 zespoły spoza Wielkopolski). W grupie A zagrają Gwardia Wrocław, APS Rumia, UKS ZSMS Poznań i Amber Kalisz. W grupie B rywalizować będą Wisła Kraków, Legionovia Legionowo, PTPS Piła i Barycz Janków Przygodzki.

Po rozegraniu spotkań w drugiej fazie eliminacyjnej zespoły z miejsc 1 i 2 każdej grupy zostaną przydzielone do grupy walczącej o miejsca  1-4 turnieju. W tej fazie rozegrają mecze z zespołami z przeciwnej grupy eliminacyjnej, zachowując wynik z zespołem swojej grupy eliminacyjnej. W ten sam sposób zespoły z miejsc 3 i 4 grup eliminacyjnych rozegrają mecze w grupie walczącej o miejsca 5-8.

Po rozegraniu spotkań II fazy turnieju zespoły z miejsc 3 i 4 grupy walczącej o miejsca 5-8 zagrają o siódme miejsce w turnieju, 1 i 2 tej grupy o miejsce 5. Zespoły z miejsc 3 i 4 grupy walczącej o miejsca 1-4 zagrają o trzecie miejsce. Spotkania o miejsca 7, 5 i 3 rozegrane zostaną na sektorach. Mecz finałowy z udziałem 1 i 2 drużyny grupy walczącej o miejsca 1-4 odbędzie się na boisku głównym.

W każdym meczu rozegrane zostaną trzy sety do 25, niezależnie od wyników w dwóch pierwszych setach. Zespół za każdy wygrany w meczu set otrzymuje punkt. W meczu można zatem zdobyć od 0 do 3 punktów. Wyjątkiem jest finał turnieju i mecze o miejsca, w których zespoły zagrają do dwóch wygranych setów.