Orzełki Weissa już trzecie w ekstralidze futsalu (foto i film)

Futsalistki AZS UAM Poznań wygrały w niedzielny wieczór we własnej hali z LKS RB Kocur Głogówek 3:2 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli ekstraligi. Podopieczne Wojciecha Weissa, którym patronuje „Nasz Głos Poznański”, rok zakończą za tydzień wyjazdowym meczem z UKS Medan Gniezno.

9 AZS UAM Poznań - LKS RB Kocur Głogówek

Spotkanie znakomicie rozpoczęły futsalistki AZS UAM Poznań, które po strzale z dystansu Magdaleny Pawłowskiej już w 2. minucie wyszły na prowadzenie. Chwilę później było już 2:0, a na listę strzelczyń wpisała się Żaneta Pawlik, która dobijała strzał Agnieszki Grzechowiak. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało, ale więcej strzałów na bramkę rywalek oddały podopieczne Wojciecha Weissa.

Po zmianie stron tempo spotkania spadło, a dziewczyny z Głogówka skutecznie broniły dostępu do swojej bramki i czekały na okazję do zdobycia kontaktowego gola. W 31. minucie Kinga Ejzel wykorzystała błąd w ustawieniu akademiczek i pewnym uderzeniem sprzed pola karnego trafiła w samo okienko bramki Katarzyny Osiadło. Od tego momentu poznanianki zaczęły grać nerwowo i popełniały kolejne błędy. Trener Stanisław Dyja dokonał drobnych roszad w składzie i Andżelika Bielska doprowadziła do remisu 2:2.

Wyraźnie podrażnione takim obrotem sprawy „Orzełki Weissa” chwilę po wznowieniu wyszły na prowadzenie. Niesamowitym uderzeniem ze środka boiska popisała się Alicja Busza, dla której była to już czwarta bramka w tym sezonie. Rywalki walczyły o korzystny dla siebie wynik do końca, ale dobrze grająca Osiadło nie dała się zaskoczyć. Natomiast Busza mogła zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale piłka po jej strzale zatrzymała się na słupku.

– Choć przegraliśmy 2: 3 jestem zadowolony z postawy mojego zespołu, gdyż gramy bez siedmiu kontuzjowanych zawodniczek. Przy takim wyniku musimy wygrać u siebie rewanż dwoma bramkami i będziemy wyżej w tabeli. W tym sezonie nie walczymy o medal za wszelką cenę, gdyż jesteśmy wiceliderem w I lidze i myślimy o czymś więcej. Gramy w ekstralidze, aby utrzymać formę, podnieść umiejętności techniczne i ogrywać młodsze piłkarki, które dziś nie zawiodły – powiedział w rozmowie z dwutygodnikiem „Nasz Głos Poznański” trener LKS RB Kocur Głogówek, Stanisław Dyja.

AZS UAM Poznań – LKS RB Kocur Głogówek 3:2 (2:0)
Bramki: Magdalena Pawłowska (2. minuta), Żaneta Pawlik (5. minuta), Alicja Busza (37. minuta) – Kinga Ejzel (31. minuta), Andżelika Bielska (36. minuta)

AZS UAM Poznań: Katarzyna Osiadło, Emilia Krajewska – Hanna Olszańska, Sandra Sałata, Alicja Busza, Marta Zielińska, Magdalena Pawłowska, Laura Czudzińska, Agnieszka Rezler, Dorota Czech, Mariola Żyła, Dominika Machnacka, Agnieszka Grzechowiak, Żaneta Pawlik.

LKS RB Kocur Głogówek: Marlena Miadzielec, Barbara Kołodziejska – Katarzyna Rudner, Emilia Pawłowska, Andżelika Bielska, Ilona Sotor, Aleksandra Dubiec, Anna Suchanek, Beata Kiersztajn, Ewa Duda, Kinga Ejzel, Natalia Lipka.