Odlotowy weekend na Poznań Air Show


Dojazd

Darmowy przejazd komunikacją miejską – kupując bilety w przedsprzedaży, można skorzystać za darmowej komunikacji miejskiej. Należy mieć przy sobie wydrukowany bilet. Przygotowane będą specjalne trasy dojazdowe na tereny Ławicy ich przebieg będzie opublikowany wkrótce.

Parking

Dla tych, którzy planują przyjechać na Poznań Air Show własnym samochodem, przygotowana zostaną specjalne strefy.

  • Parking na lotnisku (wjazd od ulicy Łobżenickiej) bilet na parking wraz z biletem wstępu na wydarzenie (w cenie 80 zł) można kupić tylko w przedsprzedaży.
  • Tor Poznań (wjazd ul. Wyścigowa 3, Przeźmierowo) płatny 20 zł. Wraz z biletem wjazdu wymagany będzie bilet na wydarzenie zakupiony w przedsprzedaży, bądź na miejscu wraz z biletem parkingowym.
  • Auchan Swadzim – bezpłatny. Na terenie przy Centrum Handlowym zostanie wydzielona specjalna strefa dla gości Poznań Air Show. Wypatrujcie znajomego logo Poznań Air Show.

Zwiedzającym zostanie udostępniony również parking rowerowy (cena: 5 zł/rower) przy ul. Lotniczej

Gwiazdy Poznań Air Show

F-16 DEMO TIGER TEAM F-16 W polskich Siłach Powietrznych służą od 2006 roku
i stacjonują w Krzesinach oraz w Łasku w liczbie 48 sztuk. Tylko jeden z nich jest specjalnie przygotowany do prezentacji, najbardziej zwariowany F-16 Polskiego Lotnictwa Wojskowego najlepiej prezentuje się w głębokich zakrętach, gdy na nasadach skrzydeł kondensuje się para wodna, tworząc jasne smugi wzdłuż kadłuba w agresywnym, tygrysim malowaniu. Niepowtarzalny ryk dopalacza, jedyny w swoim rodzaju kształt  przynosi dumę, że to właśnie takie maszyny bronią polskiego nieba.

MiG-29 MiG-29 to samolot odrzutowy zaprojektowany w latach 70. ubiegłego wieku myśliwiec miał zastąpić starsze modele: MiG-21 i MiG-23. MiGi-29 w czasach zimnej wojny były jednymi z budzących największy strach sowieckich myśliwców. Dziś najwięcej maszyn tego typu w NATO mają właśnie Polacy, którzy na tych maszynach uczestniczą m.in. w operacjach dozoru przestrzenie powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii. Polscy piloci za sterami samolotu MiG-29 już nie raz zachwycili swymi manewrami widzów na pokazach lotniczych. Pierwsze kilkanaście sztuk tej maszyny trafiły do Polski w 1989 r. i od tamtej pory są one na usługach Polskich Sił Powietrznych. MiG-29 jest w stanie osiągnąć prędkość do 2445 km/h (2,3 macha). Publiczność na poznańskim niebie będzie mogła zobaczyć MiG-29 z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz