Od 2 października (ok. godz. 20.00) do 5 października (do około godz. 6.00) w związku z pracami na skrzyżowaniu ulic Solnej, Nowowiejskiego i al. Niepodległości w Poznaniu wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Zmienionymi trasami kursować też będą autobusy linii nr 60, 51, 63 i 233.
Zmiany są spowodowane układaniem warstwy ścieralnej na skrzyżowaniu Solna- Nowowiejskiego- al. Niepodległości (strona południowo-zachodnia, tj. wlot ulicy Solnej).
Niewielkie zmiany dotyczyć będą linii nr 68, 69, 71, 35 i 905 (ruch pojazdów wzdłuż al. Niepodległości, od skrzyżowania z ul. Libelta do skrzyżowania z ul. Cichą, odbywać się będzie w obu kierunkach jezdnią zachodnią, z możliwością wjazdu i wyjazdu na ul. Nowowiejskiego). Zmienione zostaną natomiast trasy linii nr 60, 51, 63 i 233:
Linia nr 51:
OS.SOBIESKIEGO – … – Naramowicka – Szelągowska – GARBARY – Armii Poznań – Pułaskiego – Przepadek – Niepodległości – Towarowa –…- POZNAŃ GŁÓWNY
Powrót: POZNAŃ GŁÓWNY – … – Składowa – Niepodległości – Kutrzeby – Północna – Garbary – Szelągowska – Naramowicka – … – OS.SOBIESKIEGO
Linia nr 60:
GARBARY – Armii Poznań – Pułaskiego – Przepadek – Niepodległości – Nowowiejskiego – Wielkopolska – Nad Wierzbakiem – …- STRZESZYN
Powrót: STRZESZYN – … – Nad Wierzbakiem – Wielkopolska – Nowowiejskiego – Niepodległości – Kutrzeby – Północna – GARBARY
Linia nr 63:
GARBARY – Armii Poznań – Pułaskiego – Roosevelta – rondo Kaponiera – Bukowska – … – OS.KOPERNIKA
Powrót: OS.KOPERNIKA – … – Zeylanda – Święty Marcin – Niepodległości – Kutrzeby – Północna – GARBARY
Linia nr 233:
MOGILEŃSKA/ZIELINIEC – … – Małe Garbary – Solna – Marcinkowskiego – plac Wolności – 27 Grudnia – Fredry – Kościuszki – Święty Marcin – Wieniawskiego – most Teatralny – Roosevelta – RONDO KAPONIERA
Powrót: RONDO KAPONIERA – … – most Teatralny – Fredry – Niepodległości – Święty Marcin – Marcinkowskiego – Solna – … – MOGILEŃSKA/ZIELINIEC
Na trasach objazdu autobusy tych linii zatrzymywać się będą na istniejących oraz tymczasowym przystankach.
Wyłączone z użytkowania zostaną przystanki:
- Libelta – przy al. Niepodległości (w kierunku ulicy Solnej),
- Solna – przy ul. Solnej (obu kierunkach).
Wyznaczone zostaną tymczasowy przystanki:
- Garbary – przy ul. Armii Poznań (w kierunku ulicy Pułaskiego),
- Solna – przy Al. Marcinkowskiego (przed skrzyżowaniem z ulicą Solną) – dla linii 233,
- Solna – przy Al. Marcinkowskiego (za skrzyżowaniem z ulicą Solną w kierunku ulicy 23 Lutego) – dla linii 233,
- Gwarna – przy ul. Fredry (w kierunku ulicy Kościuszki) – dla linii 233.