Obłędna Plaża 2019: Efektowne Triumfy Saad i Strąg oraz Ociepskiego z Kądziołą

Turniej kobiet:

Finał – Saad/Strąg – Kaczmarek/Legieta – 2:0 (24;18)

Mecz o 3 miejsce – Duda/Łodej – Adamek/Błasiak – 1:2 (-16;16;-8)

Panowie swoją potyczkę finałową zaczęli praktycznie identycznie, jak duety kobiece. Od początku swój styl gry narzucili Piotr Janiak i Jęrzej Brożyniak(4:8, 9:13). W Połowie seta otwarcia team Janio/Janio miał już bardzo wysoką przewagę (16:9!). Ostatecznie set pierwszy zecydowanie  dla Piotrka i Jędzrzeja – 21:14. Po krótkiej przerwie i naradach w obu ekipach. Gra bardzo się wyrównała. Praktycznie toczyła się ona punkt za punkt. Przewaga Ociepskiego z Kądziołą, wyrażniej zaczęła zaznaczać się od stanu 19:15 i plasowanym skutecznym ataku „Ociepa”. Ostatecznie druga odsłona dla przedstawicieli Warmii i Mazur dwójki Ociepski/Kądzioła (18:21).

Tie-break z wysokiego siatkarskiego „C” rozpoczął Ociep z Kądziem (6:1, 8:2). Przy stanie 11:2 oraz kolejnym skutecznym i mocnym ataku Michała Kądzioły sprawa mistrzowskiego tutułu Obłędnej Plaży 2019, wśród panów ostatecznie, jak i definitywnie została już rozstrzygnięta. Finałowe zmagania i cały czterodniowy Festiwal Siatkówki Plażowej w Zbąszyniu zamknął skuteczny atak… Michała Kądzioły (15:8).

Finał: Brożyniak/Janiak – Kądzioła/Ociepski – 1:2 (-15;18;8)

Mecz o 3 miejsce: Chiniewicz/Korycki – Wawrzyńczyk/Mariański – 2:0 (14;17).