Nowy ofensywny pomocnik w Warcie Poznań


Pierwszoligowa Warta Poznań pozyskała ofensywnego pomocnika Krzysztofa Drzazgę z Miedzi Legnica, który związał się kontraktem do końca sezonu 2025/2026.

– Walka o Krzysztofa była zacięta i bardzo cieszę się, że Krzysztof zdecydował się dołączyć właśnie do nas. To dokładnie ten typ zawodnika, którego potrzebujemy zarówno pod względem jakości jak i  profilu oraz charakteru. Jestem pewien, że będzie poważnym wzmocnieniem naszej formacji ofensywnej – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Dawid Frąckowiak.

W sezonach 2015/2016 i 2016/2017, a następnie 2018/2019 i 2019/2020 Krzysztof Drzazga występował w PKO BP Ekstraklasie w Wiśle Kraków. Na ekstraklasowych boiskach zaliczył łącznie 41 występów, strzelając 5 bramek i notując 8 asyst. Natomiast na zapleczu ekstraklasy rozegrał 165 spotkań, strzelił 27 bramek i zaliczył 25 asyst. Oprócz tego 17 razy grał w meczach pucharowych, zdobywając 5 bramek. Oprócz Wisły Kraków i Miedzi Legnica, grał również w Podbeskidziu Bielsko Biała i Puszczy Niepołomice.

źródło: Warta Poznań

Dodaj komentarz