Gmina Mosina odebrała 4 nowoczesne autobusy niskoemisyjne Mercedes-Benz Intouro z napędem typu diesel/hybryda. Pojazdy będą wykorzystywane zarówno jako szkolne, jak i międzymiastowe – do obsługi wycieczek oraz transportu dla placówek oświatowych i na potrzeby gminy.
– Zakup nowoczesnych autobusów był niezbędny dla poprawy funkcjonowania komunikacji gminnej. Sieć połączeń obejmuje zarówno linie obsługujące mieszkańców, jak i linie dowożące dzieci do szkół. Wymiana wyeksploatowanego taboru pozwoli na usprawnienie transportu szkolnego. Nowoczesny tabor pozwoli także na redukcję emisji spalin i znaczną poprawę bezpieczeństwa przewożonych dzieci. Nowe autobusy wkrótce wyjadą na drogi – informuje burmistrz gminy Mosina, Dominik Michalak.
Pojazdy marki Mercedes-Benz Intouro z napędem typu diesel/hybryda mają długość 12 metrów i oferują 55 miejsc siedzących oraz dodatkowe miejsca dla pilota i kierowcy. Autobusy są dostosowane do przewozu osób poruszających się na wózkach – każdy z nich wyposażono w windę.