Nowe sieci i instalacje pod płytą Starego Rynku


Na rynku pojawią się cztery wyspy zieleni z drzewami i niską roślinnością oraz siedziskami. Przewidziane są po obu stronach Odwachu, przy Wadze Miejskiej i w ul. Kurzanoga. Z kolei na ścianie Arsenału powstanie zielony ogród. Zmodernizowany zostanie monitoring miejski, a obok Arsenału będą podziemne śmietniki. Dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami będzie także publiczna toaleta.

Zakres prac na Starym Rynku jest więc bardzo szeroki, dlatego inwestycja została przygotowana z odpowiednim wyprzedzeniem. Z myślą o sprawnej i kompleksowej realizacji powstał program funkcjonalno-użytkowy opracowany według metodyki BIM (ang. Building Information Modeling). Umożliwia on ciągły i natychmiastowy dostęp do informacji o projekcie. Wykonano skaning geotechniczny metodą kombinowaną – radiodetekcją i georadarem. W ten sposób zbadano część podziemną, natomiast część nadziemna, czyli elewacje budynków, zostały zeskanowane laserowo w technologii Lidar z odwzorowaniem poszczególnych detali z dokładnością do 10 mm. Pozwoliło to precyzyjnie zinwentaryzować tę wyjątkową i zabytkową przestrzeń.

Najnowsze informacje o postępach prac na Starym Rynku można otrzymywać co tydzień, wystarczy zapisać się na newsletter przygotowywany przez wykonawcę. PIM

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz