Nowe oblicze Starej Papierni


To także szansa na wzmocnienie i wzrost kompetencji kadry naukowo-dydaktycznej uczelni, zwiększenie dostępności oferty prac badawczo-rozwojowych, badań i analiz dla sektora przemysłu meblarskiego, ze szczególnym uwzględnieniem producentów mebli i wytwórców elementów wyposażenia wnętrz. Cenna jest również budowa programów stażowych dla studentów, transferu wiedzy oraz przygotowanie i profesjonalizacja kadr dla obszaru inteligentnej specjalizacji regionu.

Budynek Starej Papierni wraz z przylegającym do niego zabytkowym dworkiem mieszkalnym uniwersytet nabył od Miasta Poznania we wrześniu 2021 r., na preferencyjnych warunkach. Stało się to możliwe dzięki uchwale Rady Miasta Poznania z 3 listopada 2020 r., w której radni zgodzili się udzielić uczelni 99% bonifikaty od opłaty z tytułu użytkowania wieczystego i 76% bonifikaty od ceny sprzedaży budynków.

– W lutym 2022 roku rozstrzygnęliśmy przetarg na projektowanie i przebudową Starej Papierni – mówi Michał Pawłowski, kierownik działu inwestycji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. – Generalny wykonawca firma DEMIURG zakończyła już prace projektowe i uzyskała decyzję na prowadzenie prac konserwatorskich i robót budowlanych na obszarze zabytkowego centrum Poznania. Obecnie trwają prace przygotowawcze, organizacja placu budowy i kontraktowanie podwykonawców. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszymi planami, to nowa, Stara Papiernia powinna zacząć działać już we wrześniu 2023 roku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz